interneta-ielugums-lv

«Transformācija»: balerīnas demonstrēs Ilzes Sildares rotas Kristīnes Kutepovas gleznu vidū

Divas Latvijas mākslinieces – zīmola «Sildare Jewelry» dibinātāja, rotaslietu dizainere Ilze Sildare un Ināras Teterevas fonda laureāte 2015, gleznotāja Kristīne Kutepova aicina 20.oktobrī uz kopīgo izstādi Transformācija. Pasākums norisināsies no plkst. 18.00 «Browser Cafe» Blaumaņa iela 3, Rīga.

Pasākumā būs redzamas gan Kristīnes Kutepovas gleznas no mākslinieces jaunā cikla «Pamestie», gan Ilzes Sildares pēdējā rotaslietu kolekcija, kuru demonstrēs Latvijas baletdejotājas slavenas horeografes Aleksandras Astreinas vadībā.

Vakara apmeklētājus gaida ne tikai rotu prezentācija un gleznu izstāde, bet arī dzīvā mūzika –  spēlēs Artūrs Kutepovs, viens no labākajiem Latvijas džeza mūziķiem, «Labvēlīgā Tipa» ģitārists un komponists. Vakara gaitā būs  īpašas un personīgi gatavotas gardas uzkodas, un vairāki pārsteigumi no abām māksliniecēm:, ielūkošanās mikroskopā un konkurss ar vērtīgām balvām no «Sildare Jewelry».

Kristīnes Kutepovas cikls «Pamestie» pārsteidz ar monumentālām formām un krāsu niansēm, – savās gleznās māksliniece parāda vienkāršo lietu skaistumu.

Kristīne Kutepova, gleznotāja:   «Nofiksēt laika radīto pārvērtību, piešķirt lietai jaunu dzīvi, parādīt tās burvību – tas mani iedvesmoja radīt sēriju «Pamestie». Stāsts sākās Mālpilī, pamestā Ulmaņlaika skolā, turpinājās ar nejauši sastaptiem priekšmetiem Rīgā»

Ilzes Sildares jaunā kolekcija patīkami pārsteigs modes cienītājas: dizainere drosmīgi spēlējas gan ar formām, gan ar materiāliem.

 Ilze Sildare, rotaslietu dizainere, zīmola «Sildare Jewelry» dibinātāja: «Ķēdes – savijies ceļš no pagātnes uz nākotni-izaugsme, attīstība, tas viss mūs sasaista ceļā uz nākotni, mērķiem, kuri savīti dažādos ceļos, sasieti mezglos, sastopot cilvēkus, lietas un notikumus. Caur šiem savītajiem notikumiem mēs virzāmies uz mērķi, uz fizisku un garīgu brīvību – būt pašam Sev – pacelties spārnos un lidot».

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

Kristīne Kutepova, gleznotāja.

IZGLĪTĪBA: Latvijas Mākslas akadēmija, Tekstilmākslas un Glezniecības nodaļas. Mecenātes Ināras Teterеvas stipendijas mākslā 2015 laureāte

Piedalījās performancē «Ilūzija» Latvijas Nacionālā mākslas muzeja atklāšanas svētkos, grupas izstādē «Studentu dienasgrāmata» Dubultu mākslas stacija, Jūrmala, grupas izstādē «Materiālu svārstības» Rīgā. Latvijas Tekstilmākslas grupas izstāde Vitebskas muzejā, Baltkrievijā.

Labdarības kampaņas «Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu!» veidotā izstādē  t/c «Galerija Centrs».

Pirms tam veidoja somu dizainu, izstrādāja brendu «Cristie Cute», sadarbojās vairākās modes skatēs ar Šeilu, Odettu Birmani, Diānu Liepnieci.

Aleksandra Astreina, horeografe, baleta māksliniece.

  1. gadā absolvējusi Pāvula Jurjāna Mūzikas skolu, 2006. gadā Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolu un Rīgas Horeogrāfijas vidusskolu. 2015. gadā  ieguvusi profesionālo maģistra grādu horeogrāfijā  un horeogrāfa profesionālo kvalifikāciju JVLMA. Kopš 2006. gada – Latvijas Nacionālā baleta māksliniece, ar izrādēm viesojusies Itālijā, Somijā, Krievijā, Spānijā, Vācijā u.c. Piedalījusies meistarklasēs Maskavā (Maskavas horeogrāfijas akadēmijā, 2002) un vasaras kursos Vācijā (Ballet summer course, Berlin, 2012). Kā horeogrāfe ir piedalījusies meistarklasēs Vacijā (International Workshop Leipziger Ballett, 2012, Workshop Dortmund Ballett, 2011).

Aleksandras Astreinas veidotās horeogrāfijas iekļautas vairāku koncertu programmās: laikmetīgā un klasiskā baleta vakarā Iespējams (Tetramorph, Moments, Sveču gaismā, Bezmiegs, Mīlestība un neprāts, Sarkana nāves maska) un Starptautiskajā Baltijas baleta festivāla Galā koncertā (Moiras).  Kopš 2014 gadā Aleksandra darbojas Biedriba NEW LATVIAN BALLET kura radījusi horeogrāfijas baleta izrādēs Šagrēnāda Latviešu biedrības namā un Salome Maskavas namā, dažādiem galā koncertiem, dramatiskiem uzvedumiem un modes skatēm, kā arī  starptautiskiem baleta konkursiem Polijā, Latvijā, Igaunijā, Bulgārijā, Seulā.

 

 

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


*