large_3e687cd20e999a3a8193f5f9573c467c2019.gada 18.martā 55.dzimšanas diena džeza pianistam, pedagogam, lieliskam aranžētājam un komponistam Madaram Kalniņam. Tam par godu 26.martā, 19.oo, Vef kultūras pilī tiek rīkots viņa autorkoncerts.
“Mirage Jazz Orchestra” kolēģi uzskata, ka lai nu kurš, bet Madars noteikti ir pelnījis autorkoncertu, jo viņš ir viens no tiem – nu jau nedaudzajiem – Latvijas džeza mūziķiem, kas pārstāv un sevī iemieso saikni ar leģendāro latviešu džezmeņu paaudzi – Raimondu Raubiško, Gunāru Rozenbergu, Alni Zaķi u.c. Madars faktiski ir viņu darba turpinātājs – gan spēles manieres, mūzikas koncepta un arī džeza izpratnes ziņā. Tādējādi Madars ir Latvijas džeza skolas tradīcijas nesējs un turpinātājs.
Madars ir viens no Latvijas džeza izglītības radītājiem, jau no pašiem pirmsākumiem kā džeza klavieru pasniedzējs Rīgas Doma kora skolas džeza nodaļā un patlaban JVLMA džeza katedrā, kur pasniedz arī džeza teoriju, ansambli un aranžēšanu.
Madars ir ļoti pieprasīts profesionālis – mūziķis, turklāt ne tikai kā pianists neskaitāmos ansambļos un muzikālos projektos, bet nereti arī kā aranžētājs un komponists. Madars šobrīd ir viens no vadošajiem Latvijas džeza pianistiem.
Madars ir izcils komponists, kura darbi izceļas ar smalku, izturētu stila izjūtu, skaidru vēstījumu, modernu, savdabīgu un vienlaicīgi arī ļoti latvisku skanējumu. Nereti kompozīciju tekstu autori ir pazīstami latviešu dzejnieki. Dziļa interese Madaru saista ar akadēmisko mūziku. Viņa džeza kompozīcijās šis aspekts spēlē ļoti nozīmīgu lomu, bieži ļaujot viņa darbus klasificēt kā t.s. “third stream” (trešā strāva – akadēmiskās un džeza mūzikas saplūsme), virtuozi sapludinot tajās dažādu mūzikas novirzienu elementus. Madars izcili raksta bigbendam, savās kompozīcijās radoši pieejot bigbenda kā orķestra specifikai, vienlaikus turpinot jau pieminētās Latvijas džeza tradīcijas, kas izpaužas gan orķestra skanējumā, gan skaņdarbu uzbūvē, struktūrā un stilistikā.
Koncertā skanēs tikai Madara Kalniņa kompozīcijas, noteikti tiksim iepriecināti ar kādu pirmatskaņojumu.
Kopā ar gaviļnieku uzstāsies džeza dziedātāji Inga Bērziņa, Ieva Kerēvica, Daumants Kalniņš, saksofonisti Deniss Paškevičs, Gints Pabērzs, ģitārists Neff Irizarry, DJ Monsta un, protams, “Mirage Jazz Orchestra”.

  1. Lieb says:

    Man tā patīk pasākumi, kas vēl labu laiku pēc notikuma liek pārskriet skudriņām pār muguru- šis noteikti ir viens no tiem.

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


*