Mise en page 1Viena no šī brīža spožākajām džeza māksliniecēm Čaina Mozes (China Moses) kopā ar Latvijas Radio bigbendu aicina klausītājus baudīt džeza, blūza un Soul mūzikas populārākos 20. gadsimta hitus 27. februārī pl. 19.00 vēsturiskajā kinoteātrī “Splendid Palace”.

“Čaina ir džeza mūzikas stāstniece – viņai patīk saviļņot klausītājus. Viņas koncerti vairāk līdzinās iestudējumiem, jo par katru skaņdarbu viņa uzbur neaizmirstamus attēlus – vai tie būtu Bilijas Holidejas sirdēsti, vai Ninas Simonas degsme. Džeza mīļotāji, kuri apmeklēja Čainas koncertu Rīgā 2014. gadā, noteikti ir aicināti to apmeklēt vēlreiz – jo šoreiz tam grandiozitāti piešķirs bigbenda klātbūtne!” tā par koncertu un pašu dziedātāju izsakās Latvijas Radio bigbenda direktors Māris Briežkalns.

The UK Times par viņu rakstījuši: “Žilbinošs šiks – viņa lieliski pārvalda skatuvi līdz ar mirkli, kad uz tās uzkāpj!”

Čaina Mozes ir amerikāņu dziedātāja, slavenās džeza mūziķes Dī Dī Bridžvoteras (Dee Dee Bridgewater) meita, kura mūzikai pievērsusies agrā vecumā. 38 gadus vecā Čaina līdz šim izdevusi piecus solo albumus un piedalījusies vairāk nekā 20 citu mūziķu ierakstos. Jaunākais Mozes ieraksts ir klasiskās džeza noskaņās ieturēts albums Crazy Blues, kas tapis kopā ar franču pianistu Rafaelu Lemonjē (Raphael Lemonnier). Albumā apkopotas meistarīgas Mozes versijas par savu mūzikas etalonu – džeza, blūza un soula klasiķu – Dīnas Vašingtonas (Dinah Washington), Helēnas Hjūmas (Helen Humes), Ninas Simonas (Nine Simone), Dženisas Džoplinas (Janis Joplin) un citu izpildītāju darbiem. Albums ierindojies 7. vietā pārdotākā britu “baltās” preses laikraksta The Sunday Times 2013. gada albumu TOP 100. Mūzika no šī albuma būs dzirdama arī koncertā Rīgā, Latvijas Radio bigbenda pavadījumā.

Čaina dzīvo Parīzē un paralēli muzikālajai karjerai darbojas kā TV un radio raidījumu vadītāja Francijā, kā arī piedalās dažādos kino un teātra projektos. Dziedātāja turpina strādāt pie jauniem ierakstiem, no kuriem jaunākais būs veltīts leģendārajiem džeza mūziķiem, un aktīvi koncertēt – Eiropā, Ziemeļamerikā un Āzijā. Laiku pa laikam viņa mēdz uzstāties arī kopā ar savu māti, priecējot dažādu paaudžu džeza mīļotājus.

Koncertu organizē VSIA “Latvijas Koncerti”.

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


*