Mūzikas festivāls „Rīgas Ritmi” 3. februārī piedāvā iespēju klātienē izbaudīt pasaulē atzītā franču džeza un avangarda ģitārista Marka Dukrē (Marc Ducret) solo koncertu.

3. februārī plkst. 19.00 klubā Artelis (Blaumaņa ielā 32) ar savu solo koncertu uzstāsies viens no šobrīd pasaulē oriģinālākajiem džeza ģitāristiem Marks Dukrē (Marc Ducret). Šis apdāvinātais mūziķis, kas ģitāras spēli apguvis pašmācības ceļā, neierobežo sevi kādā konkrētā stilā, bet sacer atšķirīgu un pavisam negaidītu mūziku. Viņa koncertos iespējams dzirdēt gan džeza un flamenko elementus, gan mūzikas kompozīcijas, kas vairāk līdzinās klasiskam vai roka stilam. Šis ir viens no neparastākajiem ģitāristiem, kas vienlīdz izcili pārvalda gan akustisko, gan elektrisko ģitāru, iecienījis arī basģitāru un baritonģitāru.

Ģitārists dzimis 1957. gadā Parīzē un savu profesionālo karjeru uzsāka 1975. gadā. Pats savu trio Marks Dukrē izveidoja 1986. gadā. Ātri vien Marks Dukrē guva atzinību – Francijas džeza akadēmija viņam ir piešķīrusi  Django Reinghardt balvu un žurnāls Jazz Hot viņu nominējis par Labāko Francijas Džeza ģitāristu, bet 2009. gadā viņš kļuva par laureātu vienam no Francijā prestižākajiem džeza apbalvojumiem Les Victoires du jazz.

Sadarbība ar amerikāņu saksofonistu Timu Bernu (Tim Berne) sniegusi Markam Dukrē plašu atzinību arī džeza dzimtenē ASV.

Jaunākie albumi māksliniekam iznākuši 2011. gadā: „Tower, vol.1” un „Tower, vol.2”. Katrā no tiem Marks Dukrē sadarbojas ar citiem mūziķiem, bet par galveno vadlīniju oriģinālskaņdarbiem izvēlējies Vladimira Nabokova 1969. gadā izdoto romānu „Ada” (Ada or Ardor: A Family Chronicle). Tieši šo albumu koncertturnejā pa Eiropu ir devies Marks Dukrē.

„Marks Dukrē paplašina līdz šim zināmo muzikālo ainavu, viņa unikālā instrumentālā spēle ir bijis apbrīnas objekts jau vairākus gadus” All About Jazz

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

Mosties pavasara ritmos!

Biļetes ir iespējams iegādāties visās Biļešu serviss kasēs un internetā www.bilesuserviss.lv .

Vairāk informācijas meklējiet www.rigasritmi.lv

Seko līdzi festivāla aktualitātēm:

www.twitter.com/rigas_ritmi

www.draugiem.lv/rigasritmifestival

  1. Māris says:

    Diezgan iespaidīgs koncerts. Fascinējoši, ko tikai no ģitāras nevar dabūt ārā, ja atļaujās domāt ārpus klasiskām ģitāras spēles tehnikām.

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


*