Ar pirmo starptautisko džeza festivālu “Sigulda Jazz” 2011. gada 4. jūnijā tiks atklāta brīvdabas mūzikas festivālu sezona Latvijā.

Visas dienas garumā līdz pat pusnaktij Siguldas pilsdrupu estrādē skanēs smooth jazz, funk un big band mūzika. Šajā pasākumā neskanēs akadēmiski sarežģīta un koncertzālei piederīga mūzika, ar kuru parasti asociējas termins “džezs”. Ne velti festivāla devīze ir “Džezs skolo, bet fanks sludina”, kas aizgūta no James Blood Ulmer viedajiem vārdiem “Jazz Is The Teacher, Funk is The Preacher”.

Festivālu kuplinās virkne izcilu un daudzsološu pašmāju mākslinieku, kā arī viesmūziķi no ārzemēm. Jau plkst. 14:00 festivāla koncertus atklās Latvijas džeza jaunā paaudze – Rīgas Doma kora skolas audzēkņu kombo un City Jazz Youth Band, bet pašā noslēgumā ar īpašu programmu un īpašiem viesiem uzstāsies bigbends Sigulda. Patlaban savu dalību ir apstiprinājuši arī mūsu pašu Very Cool People un Arturs Reirs klasiskajā 2 bungu komplektu sastāvā un Eirovīzijas atlases konkursa dalībnieki Pieneņu vīns [Dandelion Wine]. Savukārt veterāni Remix kopā ar grupas Keksi pūšamo instrumentu sekciju sniegs savas instrumentālās mūzikas koncertu. Būs arī ārzemju viesi – šobrīd pieprasītākais Eiropas Hammond ērģelnieks no Austrijas – Raphael Wressnig ar savu grupu, bet ar soul/funk klasikas programmu uzstāsies holandiešu/amerikāņu/latviešu projekts Lilian Day Jackson Band. Īpaši šim pasākumam gatavojas arī pilnīgi jauns kolektīvs Acoustic Guitar Master’s Trio, kurā savas prasmes ir apvienojuši trīs ģitāras spēles meistari, kuru vārdi komentārus neprasa: Aivars Hermanis, Mārcis Auziņš un Kaspars Zemītis!

Arī īpašo viesu sastāvs komentārus neprasa: boogie-woogie meistars Gints Žilinskis kā solists uzspīdēs Raphael Wressnig & Enrico Crivellaro Organ Trio priekšnesumā, bet ar unikālu sitamo instrumentu sesiju bigbenda “Sigulda” sastāvā uzstāsies Māris Briežkalns (“Rīgas Ritmi”) un “Pirmā Baltijas bundzinieku saieta un Saulkrastu Džeza festivāla” 1997. gada dalībnieks Artis Orubs.

Festivāla noslēgumā vēlreiz uz skatuves kāps Raphael Wressnig un Enrico Crivellaro, lai šoreiz kopā ar bigbendu izpildītu speciāli festivālam aranžētu skaņdarbu.

Paralēli festivāla koncertiem EPSON džeza kinozālē Jaunās pils telpās tiks rādītas dokumentālās filmas par džeza vēsturi un attīstību. Turpat notiks arī Raphael Wressnig meistarklase par taustiņinstrumentu spēles niansēm muzicējot kombo sastāvā. Festivāla norises vietā būs apskatāma Latvijas džezam veltīta fotomākslinieka Sergeja Budanova fotogrāfiju izstāde no kolekcijas “EPSON Roots and Fruits”. LP bodē būs iespēja par saprātīgu cenu iegādāties skaņuplates, savukārt “Tour du Monde” tirgos slavenāko džeza un blūza izdevniecību ierakstus. Darbosies arī kafejnīcas un bāri. Noslēgumā ap 01:30 uz Rīgu dosies “A” vilciens (nosaukums aizgūts no Duke Ellington “Take the A Train”), kura pasažierus izklaidēs džeza mūziķi.

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

Patlaban biļetes iepriekšpārdošanā vēl maksā 6,99 lati. Pēc 1. jūnija un koncerta dienā biļetes maksās dārgāk. Bērniem līdz 10 gadu vecumam ieeja bez maksas. Biļetes var nopirkt www.bilesuserviss.lv un Biļešu servisa tirdzniecības punktos visā Latvijā.

Ir padomāts arī par apmeklētajiem ar īpašām vajadzībām: transporta novietošanai ir rezervētas vietas Jaunās pils teritorijā iespējami tuvu ieejai estrādē, bet koncerta norises vietā ir rezervētas sēdvietas apmeklētājiem.

Rīko: Latvijas Blūza atbalsta biedrība sadarbībā ar Siguldas novada domi. Partneri: Bites Blūza klubs, Cēsu alus, Epson Baltic States, Latvijas Dzelzceļš, LMK, LZK, McĀbols, Platforma.lv, Radio SWH, Radio SWH Rock, Serveris.lv, TV24.

Vairāk informācijas: www.jazzfest.lv

www.myspace.com/siguldajazzfestival

www.youtube.com/SiguldaJazz

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


*