carsten_dahlSestdien, 5. martā, Koncertzālē “Cēsis” notiks koncerts, kas priecēs džeza mūzikas mīļotājus. Pēc ilgāka pārtraukuma programmā atgriežas Jazz Lounge koncertsērija, kuru iesāks starptautiski atzīti džeza mūziķi – Kārstens Dāls no Dānijas, Ole Mortens Vāgans no Norvēģijas un Ivars Arutjunjans no Latvijas.

“Man ir liels pagodinājums spēlēt leģendārā dāņu pianista un gleznotāja Kārstena Dāla trio. Viņš ir viens no labākajiem un atzītākajiem džeza pianistiem Eiropā un patiesa Skandināvijas mūzikas leģenda. Trio ietilpst arī izcilais basists Ole Morten Vāgans. Šie ir vieni no labākajiem un fantastiskākajiem mūziķiem, ko esmu saticis ceļojot pa pasauli un spēlējot; viņu ieguldījumu, mūziku un klātbūtni būs grūti ielikt vārdos. Es cerēju atvest šos divus fantastiskos mūziķus uz Latviju, un nu tas notiks – Cēsīs,” atklāj bundzinieks Ivars Arutjunjans.

Trio koncertprogrammā apvienotas ritmiskās un harmoniskās noskaņas, ko iedvesmojusi 20. gadsimta afro-amerikāņu mūzika un impresionistiskas pašu mūziķu sajūtas konkrētajā brīdī un vietā, tādējādi padarot koncertu par unikālu un vienreizēju džeza pieredzi. Kārstens Dāls un viņa domubiedri atskaņos mūziku no The Great American Songbook, plaši zināmus džeza mūzikas standartus, kā arī brīvās improvizācijas.

Lai gan programma ir daudzšķautņaina, trio meistarīgo improvizatoru izpildījums, dinamiskā  saspēle un savstarpējā izjūta ļaus klausītājiem baudīt iekšējā gara ceļojumu – brīvu un vieglu.

Kārstens Dāls (Carsten Dahl) mūsdienās tiek uzskatīts par vienu no inovatīvākajiem un aizrautīgākajiem mūziķiem-improviztoriem. Šķiet, viņa talants ir neizsmeļams. Brīvu izmantojot džeza tradīcijas un apvienojot tās ar pārsteidzošu oriģinalitāti un vēstījumu, viņš komponē arī orķestra darbus un darbojas kā multiinstrumentālists paša veidotos iestudējumos. Dāls ir piedalījies vairāk nekā 300 ierakstu tapšanā, ieguvis neskaitāmas balvas, kā arī saņēmis plašu kritiķu atzinību visā pasaulē.

Ole Mortens Vāgans (Ole Morten Vågan) ir norvēģu džeza mūziķis, basa spēlētājs. Viņš zināms kā vairāku atzītu ierakstu dalībnieks un Trondheim Jazz Orchestra vadītājs. Sadarbojies ar ietekmīgākajiem pasaules džeza mūziķiem un komponistiem. Vāgans ir grupas Motif dalībnieks.

Ivars Arutjunjans savu bungu skanējumu un muzikālo pieredzi guvis studējot Kopenhāgenā, Berlīnē un Parīzē. Viņš uzstājies daudzās valstīs, spēlējot kopā ar Seamus Blake, Greg Osby, Jerry Bergonzi, Logan Richardson un citiem starptautiski zināmiem mūziķiem.

Koncertzāles “Cēsis” Jazz Lounge sērijā pavasara sezonā gaidāmi vēl divi koncerti – 10. aprīlī Jamison Ross Trio no ASV un 7. maijā igauņu dziedātāja, pianiste un komponiste Kadri Voorand duetā ar kontrabasistu Mihkel Mägland.

Biļetes nopērkamas Koncertzāles “Cēsis” kasē, Biļešu Paradīzes tirdzniecības vietās un internetā www.bilsesuparadize.lv.

 

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


*