Starptautiskais džeza mākslinieku konkurss “Riga Jazz Stage” notiks no 7. līdz 9. aprīlim “Splendid Palace” kinoteātrī Rīgā.

RJS2022 bannerRiga Jazz Stage 2022” norisināsies 13. reizi un pulcēs dažādu valstu vokālistus un bundziniekus. Rīgā ieradīsies arī prominenta starptautiskā žūrija, padarot “Riga Jazz Stage” par džeza svētkiem, kas atzīmēti šā žanra pasaules kartē. Īpašais viesis būs “Grammy” balvas nominants, Thelonious Monk konkursa uzvarētājs, komponists, dziedātājs un bundzinieks Džeimisons Ross no ASV, kurš būs žūrijas sastāvā, sniegs meistarklasi un uzstāsies koncertā 9. aprīlī, kad notiks apbalvošanas ceremonija.7. aprīlī norisināsies konkursa koncerts, kurā piedalīsies 26 jaunie talanti. Pavisam “Riga Jazz Stage” tiks pārstāvētas 13 valstu džeza skolas, jo Rīgā ieradīsies mākslinieki no Igaunijas, Lietuvas, Ukrainas, Polijas, Slovākijas, Dānijas, Vācijas, Beļģijas, Itālijas, Apvienotās Karalistes, Turcijas un ASV, kā arī konkursā piedalīsies Latvijas vokālisti un bundzinieki. 8.aprīlī notiks konkursa fināls, kurā publikai uzstāsies 12 labākie žūrijas atlasītie kandidāti, bet 9. aprīlī vokālās un bungu spēles prasmes vienā koncertā spoži nodemonstrēs Džeimisons Ross, kurš par džeza mākslu ir teicis: “Džezā var iemīlēties. Es iemīlējos šajā mākslas formā, jo tā māca, kā radīt un izpaust sevi.”

Konkursantus pavadīs “Riga Jazz Quartet”, kurā muzicē pianists Kristaps Vanadziņš, ģitārists Rihards Goba, basists Jānis Rubiks un bundzinieks Miķelis Vīte.

“Šā gada konkursa līmenis būs ļoti augsts, jo tajā piedalīsies vairāki prestižos konkursus jau uzvarējuši dalībnieki,” saka Māris Briežkalns. “Šis joprojām ir lielākais džeza mākslinieku konkurss Baltijas valstīs un tā vārds izskanējis visā džeza pasaulē. Pateicoties tiešsaistes iespējām, to tik tiešām varēs vērot džeza interesenti visā plašajā pasaulē. Īpaši priecājos, ka “Riga Jazz Stage” varēs viesoties arī abas šā gada konkursa kategorijas apvienojošais amerikāņu mākslinieks Džeimisons Ross, kurš ir gan starptautiski atzīts bundzinieks, gan dziedātājs. Vēlu veiksmi visiem konkursantiem un patiesu labas mūzikas baudījumu skatītājiem!”

Konkursa balvu fonds ietver naudas un citas balvas, kā arī uzaicinājumus uzstāties džeza festivālos un mūzikas klubos dažādās pasaules valstīs.

“Riga Jazz Stage” biļešu tirdzniecība tiks uzsākta 1. martā un tās būs iespējams iegādāties aula.lv. Būs pieejamas gan klātienes, gan tiešsaistes biļetes.

Pasākumu organizē fonds “Mūsdienu mūzikas centrs”, atbalsta Rīgas dome, VKKF, “Tele 2”, “A&T Trade” un vēl citi.

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


*