SaulkrstiKā jau katru gadu,  Saulkrastos norisināsies starptautiskais Saulkrastu džeza festivāls –  “XXII Saulkrasti Jazz Festival”. No 15. līdz 20. jūlijam,  Minhauzena Unda atpūtas kompleksā, ik vakaru uz  skatuves kāps lieliski mūziķi no visas pasaules. 

Festivāla galvenie viesi būs tieši no džeza mūzikas dzimtenes ASV – Dennis Chambers, Jeff Berlin, David Sancious un Oz Noy, kuriem apvienojoties radies muzikālais sastāvs ar nosaukumu “Moshulu”.

Arī šī vasara nav izņēmums un jau divdesmit otro gadu pēc kārtas Saulkrasti pārvērtīsies par īstu džeza pilsētu, kas pulcēs kopā labākos no labākajiem, gan jaunos mācīties gribētājus, gan vispasaules atzītus džeza mūziķus.

Līdzās jau iepriekš pieminētajam festivāla galvenajam viesiem, sastāvam “Moshulu”, kas ar savu sniegumu 20. jūlija vakarā noslēgs festivālu, visas nedēļas garumā uz skatuves kāps ne mazums atzītu un izcilu džeza mūziķu, tādi kā virtuozais saksofonists Claudesn Louis ar grupu “CieL Experience” no Floridas, grupa no Ungārijas “Silhoiette” kopā ar perkusionistu, vokālistu un komponistu no ASV Vinx, pašmāju veiksmīgākā džezfanka grupa “Very Cool People” kopā ar viesmāksliniekiem, muzicēs trīs bigbendi – Kauņas Bigbends no Lietuvas, RDKS JVLMA Bigbends no Latvijas un Interfak Bigbends no Beļģijas, kā arī divi atšķirīgi, taču izcili basģitāristi – jaunā, strauji uzlecošā zvaigzne no Polijas Kinga Glyk, un vispasaules mūzikas aprindās plaši pazīstamais franču basģitārists SHOB.

Shob aicina uz Saulkrastiem.

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

Uz festivāla skatuves ar savu maigo kontrabasa spēles manieri šogad atgriezīsies arī Ehud Ettun, kura trio sastāvam ir pievienojies ģitārists Rafals Serneckis un brīnišķīgās balss īpašniece Bogna Kicinska. Jāuzsver, ka tieši šis piecinieks šogad ir arī neizpaliekošās ikvasaras džeza nometnes meistarklašu vadītāji.

Visiem interesentiem Saulkrasti Jazz Festival piedāvā intensīvu nodarbību kursu – vokālās, taustiņinstrumentu, ģitāras, basģitāras, sitaminstrumentu, kā arī pūšamo instrumentu spēlē. Sadarbības ietvaros ar Jāzepa Vītola Mūzikas akadēmiju meistarklašu pasniedzēju komandā būs arī trombonists Pīts Madsens un saksofonists Darren Pettit no Nebraskas universitātē Omahā (UNO) ASV.

Katru otro gadu Saulkrasti Jazz Festival rīko jauno bundzinieku konkursu Baltic Drummers League, kurā piedalās bundzinieki no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas, vecumā līdz 25 gadiem. Šovasar, 17. jūlijā, tiks noskaidrots labākais bundzinieks Baltijā, kurš balvā iegūs apmaksātu iespēju piedalīties New Mexico Jazz festivāla organizētajās meistarklasēs Ņūmeksikā.

Festivāla direktors Raimonds Kalniņš: „Mūsdienās, kad pastāv tik plašas izvēles iespējas, kurp doties, ko darīt, kādu izstādi, koncertu vai festivālu apmeklēt, organizatoriem ir ļoti daudz jāstrādā, lai savu piedāvāto produktu padarītu interesantu un apmeklēšanas vērtu. Savas pastāvēšanas laikā, kas nebūt nav mazs – 22 gadi, Saulkrasti Jazz Festival ir kļuvis zināms ne tikai Latvijā, bet arī ārpus tās robežām un izveidojis noturīgas pozīcijas savas mērķauditorijas apziņā kā festivāls, kas atbilst augstiem kvalitatīvajiem kritērijiem. Viens no šī gada interesantākajiem festivāla koncertiem noteikti būs noslēguma koncerts, kur muzicēs supergrupa “Moshulu”. Tāpēc lielu paldies vēlos teikt visiem festivāla atbalstītājiem, bez kuru atbalsta mēs nevarētu organizēt pasākumu, kurā piedalās pasaules līmeņa zvaigznes!“

Festivāls

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


*