“Origo Folkfestivāls”

27. augusta „Origo Folkfestivāla” programma tapusi sadarbībā ar Austrumu mūzikas festivālu “RUMI FEST”, kas tiek rīkots par godu izcilā persiešu dzejnieka un mistiķa Džalāluddīna Rūmī dzimšanas dienai. Koncerta sākumā plkst. 16:00 uz skatuves uzstāsies apvienība „Latvian Manouche Quartet”, kas izpilda skaistos svinga laikmeta skaņdarbus no Džango Reinharda un viņa laikabiedru repertuāra, popularizējot franču čigānu džeza tradīcijas. Apvienībā spēlē Aleksejs Bahirs (vijole), Gatis Ziema (ģitāra), Ģirts Pavēnis (ģitāra) un Ginta Garūta (kontrabass).

Koncerta turpinājumā plkst. 17:00 skatītājus priecēs irāņu-lietuviešu kopprojekts.Tajā muzicē trīs spilgti un daudzveidīgi mūziķi – Paulius Kilbauskas, producents un multi-instrumentālists, kurš pierādījis savu muzikālo talantu Lietuvas elektroniskās mūzikas lauciņā, Saulius Petreikis, kurš spēlē tādus pūšamos instrumentus no visas pasaules, kā indiešu bansuri, ķīniešu hulusi un dizi, grieķu floghera, nepāliešu flautas, īru un skotu flautas, armēņu dudukun daudzus citus, kā arī mūziķis no Irānas Mohammad Rasouli, kurš ir viena no senākajiem persiešu instrumentiem – ney flautas meistars.

Savukārt plkst. 18:00 uz skatuves atgriežasgrupa “DAGAMBA”, kas klausītājus priecēja arī „Origo Summer Stage” atklāšanas koncertā. Savā mūzikā “DAGAMBA” savieno Austrumu un Rietumu mūzikas tradīcijas, radot jaunu, ārkārtīgi aizraujošu un spēcīgu skanējumu, ko grupa šovasar izpildīja arī leģendārajā Glāstonberijas festivālā. Savukārt 27. augusta koncerts būs īpašs, jo grupas repertuārā būs liela daļa latviešu autoru kompozīciju.

“Origo Folkfestivāla” noslēgumā plkst. 19:00 uzstāsiesapvienība“3LIVE PROJECT”. Tas ir enerģisks un pozitīvs mūziķu trio, kas radies kopā sanākot populārajam dīdžejam, radio balsij, pasākumu organizatoram un šova “TV Zvaigzne” finālistam – [Ex] da Bass, trompetes spēles virtuozam Normundam Piesim un intuitīvās mūzikas māksliniekam, perkusionistam Eināram Latiševam.

 

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

„6 ģitārspēles virtuozi”

28. augustā Kultūras aktivitāšu centra „Origo Summer Stage” sestā sezona noslēgsies ar muzikāli augstvērtīgu koncertu „6 ģitārspēles virtuozi”. Koncerta sākumā plkst. 18:00 uzstāsies „Acoustic Guitar Trio” – unikāls Latvijā pazīstamu ģitāristu kopprojekts, kurā darbojas ģitārspēles meistars, komponists, leģendārās grupas „Remix” dalībnieks Aivars Hermanis, viens no izcilākajiem akustiskās ģitāras meistariem Latvijā, daudzpusīgs dažādu žanru pārstāvis Kaspars Zemītis un džeza ģitārists, vairāku muzikālo TV šovu dalībnieks Mārcis Auziņš. Mūziķi apvienojušies akustisko ģitāru trio un atskaņo pasaulē populāru autoru, kā arī pašu sacerētas kompozīcijas.

Plkst. 19:00 uzstāsies divi talantīgi ģitāristi – Aleksejs Ļapko un Ģirts Pavēnis, kas kopā jau gadiem ilgi spēlē meinstrīma džeza tēmu apdares. To interpretācijām ir raksturīga izsmalcināta virtuozitāte, liela deva improvizācijas un enerģiski piesātināts skanējums, ko ir ietekmējis ne tikai džezs, bet arī austrumu tautu, flamenko un latino mūzikas stili.

Savukārt koncerta kulminācijā plkst. 20:00 uz skatuves kāps „Rob Tognoni Band” – blūzroka ģitārists-virtuozs no Tasmānijas kopā ar savu grupu, kas Eiropas turnejas ietvaros viesojas arī Latvijā. Robs Tonjoni katrā uzstāšanās reizē sniedz spēcīgu un enerģisku priekšnesumu, ar aizrautību un precizitāti izpildot klasisko roku, blūzu un blūzroka kombinācijas. Tāds būs arī virtuozais priekšnesums, kas ar neaizmirstamu vitalitāti piepildīs Stacijas laukumu un grandiozi noslēgs „Origo Summer Stage” sesto sezonu.

 

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


*