johny beastJohnny J. Beast (Jānis Zvērs, dz. 1986.g.) – jaunās paaudzes blūza ģitārists, kurš ģitārspēli apguvis pašmācības ceļā, jaunības aizraušanos ar heavy metal, nomainījis pret Delta blūzu un veiksmīgi uzstājas dažādos Latvijas mūzikas klubos.

(Intervē Ģirts Pavēnis 18.06.2015)
Kad un kā tu sāki nodarboties ar mūziku?
Viss sākās tīņu gados (deviņdesmito beigas, divtūkstošo sākums), kad mātes brālis uzdāvināja Latgalītē iegādātu ģitāru. Paštaisīta, “elektriskā” ģitāra, kurai skaņas noņēmēju vietā bija pienaglota lielās konservu bundžas rievainā dzelzs kārbas augšdaļa. Sameklēju internetā informāciju, kā to uzskaņot, kas ir akordi, un pāris gadu laikā jau varēju sākt strinkšķināt.
Tavi Skolotāji, ietekmes, muzikālās autoritātes.
Kad jau biju apguvis ģitāru pašmācības ceļā, nolēmu zināšanas papildināt kādā no Rīgas mikrorajona jauniešu centriem. Tur bija lādzīga skolotāja, kas gan mani nolamāja, jo es basa stīgas brīžiem ņēmu ar īkšķi, – tā tak neviens nedarot. Nedaudz pamācījies pārstāju, jo klasiskās mūzikas vietā mani interesēja smagais metāls. Joprojām spēlēju vairākās smagā gala grupās, esmu izceļojis Meksiku un Eiropu, taču tagad spēlējam arvien retāk, galvenokārt, festivālos, jo kopā savākties ir grūti. Paralēli tam visam atmiņā bija iespiedies blūza mūzikas CD, ko kāds bija atdāvinājis. Deltas blūza skanējums vienmēr licies feins, un tagad, kad teju iestājies jau ceturtais gadu desmits, esmu pieķēries tam tā nopietnāk. Lielākie skolotāji un autoritātes mūsdienās atrodami youtube. Mani fascinē blūzmeņa Boba Brozmana performances un māka pārvaldīt auditoriju. No jaunajiem izpildītājiem sirdij tuvs ir Brother Dege, instrumentālais ģitārists Daniel Bachman. Patīk arī tā sauktā “southern ghotic” stila pārstāvji – Handsome Family, u.c. No letiņiem fascinē Vanadziņš. Viņa ģitāras spēle, attieksme. Noteikti ir vēl daudzi citi lieliski mākslinieki, kas mani ir ietekmējuši, un noteikti būs arī jauni atklājumi.
Kas ir tas, ko tu meklē mūzikā?
Mūzika vienmēr nāk komplektā ar konkrētām mūziķu aprindām, klausītājiem, dzīves uztveri. Laikam jau ar mūziku ceru atrast domubiedrus, dvēseles, noskaņas, brāļus un māsas. Man ļoti patīk ceļot, iepazīt vietējās tradīcijas un vienkāršo cilvēku dzīvi. Un mūzika ir labs veids kā iedraudzēties, iegūt jaunu pieredzi, sajūtas, piedzīvojumus.

Tavas domas par blūza festivālu?
Man ir liels prieks, ka šāds festivāls notiek. Ar nepacietību gaidu to mirkli, kad varēšu kāpt uz dēļiem un atritināt savu dziesmu kamolu…

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


*