stanley-clarke-45828451Starptautiskā «World Jazz Festival 2015» laikā 25. jūlijā uz «Arēnas Rīga» skatuves uzstāsies Amerikas džeza mākslinieks un komponists, grupas «Return to Forever» dalībnieks Stenlijs Klārks (Stanley Clarke).

Stenlijs Klārks ir viens no aizraujošākajiem mūsdienu komponistiem un mūziķiem, kurš ir pazīstams ar savu inovatīvo un nepārspējamo kontrabasa un basģitāras spēli, kā arī ar vairākiem televīzijas un kino darbiem. Mūziķis ir ieguvis vairāk nekā desmit balvas, tajā skaitā «Grammy» un «Emmi», bet žurnāls «Rolling Stone» viņu nodēvējis par «Gada džezmeni». Stenlijam Klārkam izgatavota arī zvaigzne Slavas alejā, un viņš ir saņēmis vairākus zelta un platīna diskus.

Stenlijs Klārks meistarīgi spēlē daudzus mūzikas instrumentus, pārsteidzot savus klausītājus ar neparastu izpildījumu, tehniku un fantastisku improvizāciju – tā var būt basģitāra vai akustiskā basģitāra, vai jebkurš cits no 20 mūzikas instrumentiem, kurus spēlē Stenlijs Klārks.

Festivālu, kurš šogad notiks 24. un 25. jūlijā, organizē krievu saksofonists Igors Butmans un komponists Arkādijs Ukupņiks. Galvenie festivāla koncerti norisināsies «Arēnā Rīga», taču, lai džeza atmosfēru izjustu ne tikai šo koncertu apmeklētāji, bet visa pilsēta, organizatori 24. jūlijā ieplānojuši bezmaksas koncertu Rīgā, Doma laukumā, kur uzstāsies gan Krievijas, gan Baltijas džeza mākslinieki.

11108677_388269231365889_2780303869996872163_nTāpat festivāla organizatori īpašu uzmanību pievērš jauno mūziķu izglītošanai: 25. jūlijā Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā notiks «World Jazz Festival» galveno mākslinieku meistarklases, kurās varēs piedalīties gan studenti, gan citi interesenti.

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


*