2015. gada 25.jūlijā Siguldas pilsdrupu estrādē notiks jau sestie Blūza svētki. Blakus pašmāju mūziķiem festivāla skatuve pulcēs arī blūzmeņus no ASV, Austrijas un Lietuvas.

20150713-SiguldaSavu dalību ir apstiprinājis jaunais Latvijas blūzmenis Jānis Zvērs, jeb “Johnny B Beast“, kas dziesmas uz ģitāras izpilda pat ar blašķi un šotu glāzīti. Uz skatuves kāps gados jauns pašmāju kolektīvs “The Coco’nuts“, kā arī Latvijas blūza vecākā paaudze “The Blues Gang” un vecmeistars Jānis Vanadziņš ar savu kolektīvu “Mozambika“.

Festivālu turpinās viesi no ārzemēm: kopā ar Lietuvas blūza veterānu Aleksandru Belkinu un domubiedriem uzstāsies Teksasas blūza dziesminieks Kīgens Makinrojs (Keegan McInroe Band). Savu Eiropas turneju tieši Siguldā noslēgs vēl viens viesis no tālās Amerikas – Sedriks Bernsaids (Cedric Burnside Project). Leģendārā Misisipi blūzmeņa R.L. Burnside mazdēls un bundzinieks jau piecas reizes saņēmis prestižo “The Blues Music Award” balvu, iegūstot blūza labākā bundzinieka statusu četras reizes pēc kārtas!

Koncertu noslēgumā uz skatuves kāps ērģelnieks Rafaels Resnigs no Austrijas (Raphael Wressnig & The Soul Gift Band) ar savu grupu. Hammond ērģeļu cienītājiem būs iespēja izbaudīt viņa aizrautīgo priekšnesumu uz īstām B3 ērģelēm ar Leslie rotorskaļruņiem. 2013.gadā žurnāla “Downbeat” aptaujā Rafaels tika nominēts “gada labākā ērgelnieka” kategorijā. Uz skatuves šim kolektīvam pievienosies mūsu saksofonists Toms Rudzinskis un trompetists Oskars Ozoliņš.

Pasākumā drīkstēs fotografēt un filmēt nekomerciālām vajadzībām un netraucējot apkārtējiem.

Ir padomāts arī par apmeklētajiem ar īpašām vajadzībām: transporta novietošanai ir rezervētas vietas Siguldas Jaunās pils teritorijā iespējami tuvu ieejai estrādē, bet koncerta norises vietā ir rezervētas sēdvietas un ērta piekļūšana ar ratiņkrēslu.

Festivāla koncerti sāksies plkst.18.00 un ilgs līdz plkst.1.00. Ieeja no plkst.17.00.

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


*