Ceturtdien, 8. septembrī plkst. 18:00 Rīgā, Mazajā ģildē, notiks etnodžeza un dzejas projekta SKATIENS koncerts. Tajā uzstāsies dzejniece Liāna Langa, dziedātāja Zane Šmite un pazīstamie mūziķi Ilze Grunte, Gints Pabērzs un Andris Grunte. Pasākuma ievaddaļā notiks rakstnieka un  literatūras kritiķa Gunta Bereļa saruna ar Zani Šmiti un Liānu Langu.

SKATIENS ir laikmetīgās dzejas un mūzikas projekts, kurā vienā veselumā, skanot etnodžeza improvizācijām, savienojas latvju dainas un Liānas Langas laikmetīgā dzeja. Mūzikas apskatnieks Klāss Vāvere par to saka: “SKATIENS  ir kosmisks, tautisks, globāls, pagānisks, rudenīgs, distancēts un iesaistīts… eksistenciāla šodienas dalībnieces meditācija skaudrā dzejas valodā un latviešu tautasdziesmas ar mūžības pamatīguma vieglumu un džeziski rotaļīgu nopietnību.”

„Koncerta lielāko daļu veido teicējas Domicellas Ļīpeņas (1901 Izvalta – 1992 Preiļu raj. Raunieši) teiktās melodijas. Šodien tās skan citādāk. Citādāk šajā laiku, ritmu un esību satiksmē ar šodienas rakstīto, runāto, dziedāto vārdu, šodienas steidzīgo cilvēku. Tomēr dziļi un patiesi,” stāsta dziedātāja Zane Šmite.

„Dzejoļu cikls SKATIENS ir Liānas Langas ceturtā krājuma VILKOGAS smaguma centrs, tā kulminācija. Tajā Langai raksturīgajā intensīvajā stilā pat vienas rindas robežās savienojas tēli no visdažādākajām realitātes un pārrealitātes teritorijām,” norāda jaunākās paaudzes dzejnieks Arvis Viguls.

Par krājumu VILKOGAS Liāna Langa saņēmusi Gada balvu literatūrā un Dienas gada balvu kultūrā.

Koncerts būs arī tikko izdevniecībā „Apostrofs” klajā nākušā koncerta ieraksta CD prezentācija. Pasākumā izdevumu būs iespēja iegādāties par īpaši draudzīgu cenu.

Koncerts ir bez maksas. To atbalsta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments un Mazā ģilde.

Visi laipni aicināti!

  1. Launa says:

    These are genuinely impressive ideas inn regarding blogging.
    Youu have touched some nice factors here. Any way keep up wrinting.

    Look at mmy weblog -webpage (Launa)

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


*