Jose James 2Festivāls “Rīgas Ritmi 2024” papildinājis koncertprogrammu ar labi zināmo amerikāņu soul, funk un hip-hop mākslinieku Hosē Džeimsu (José James), kurš 5. jūlijā Rīgas Doma dārzā Latvijas klausītājiem prezentēs sava jaunā, šā gada aprīlī klajā nākošā albuma “1978” programmu.

Par hiphopa paaudzes džeza dziedātāju dēvētais Hosē jau kopš debijas albuma “The Dreamer izdošanas 2008. gadā uzskatāms par vienu no progresīvākajiem soulmūzikas māksliniekiem. 46 gadu vecumu sasniegušais īru un panamiešu izcelsmes amerikāņu dziedātājs un ģitārists mācījās Džeza un mūsdienu mūzikas Jaunajā skolā Ņujorkā, kas ļāva strauji iepazīt žanra metropoles skatuvi. Viņš koncertējis nozīmīgākajās džeza koncertvietās un festivālos, uzstājoties kopā ar slaveniem mūziķiem, ieskaitot leģendāro pianistu Makoju Taineru (McCoy Tyner).

Nu jau divpadsmitajā studijas albumā “1978”, kas tiks izdots 5. aprīlī, Džeimss turpina pārliecinošu virzību mūsdienu soul stilistikā, apvienojot dziļu mīlestību pret džezu un hiphopu ar lieliskām dziesmu rakstītāja un producēšanas prasmēm.

Albuma “1978” dziesmu programma, kas tiks izpildīta Rīgā, vistiešāk uzrunās tādu soulmūzikas mākslinieku kā Kvinsijs Džonss (Quincy Jones), Stīvijs Vonders (Stevie Wonder), Mārvins Gejs (Marvin Gaye) un Prinss (Prince) daiļrades cienītājus, taču albumā netrūkst arī mūsdienu R’n’B noskaņas. To palīdz radīt īstens jauno zvaigžņu un arī “Grammy” balvu nominantu sastāvs – taustiņinstrumentālists Čads Selfs (Chad Selph), ģitārists Markuss Mačado (Marcus Machado), basists Deivids Ginjards (David Ginyard) un bundzinieks Džeriss Joklijs (Jharis Yokley), kuri visi kopā ar Hosē uzstāsies arī 5. jūlijā Rīgas Doma dārzā, radot festivālā īstenu piektdienas vakara soul un funk ballīti.

Noķeriet Hosē Džeimsu tagad, jo viņš ir retums – mākslinieks, kurš attīstās milzu ātrumā,” par drīzo Rīgas viesi raksta prestižais amerikāņu portāls “NPR Music”, kamēr laikraksts “LA Times” uzdod retoriskus jautājumus: “Hosē Džeimss ir džeza vai soulmūzikas dziedātājs? Vecās vai jaunās skolas pārstāvis? Tradīcijas sargātājs vai jaunu vēsmu meklētājs? Jā, jā, un jā…

24. starptautiskais improvizācijas, džeza un globālās mūzikas festivāls “Rīgas Ritmi” šogad norisināsies no 3. līdz 6. jūlijam. Galvenā koncertvieta būs Rīgas Doma dārzs, kur 4. un 5. jūlijā notiks lielākie koncerti. Festivāla skatuves būs arī “Riga Jazz Lounge” viesnīcā “Radisson Blu Latvija” un “Fenikss Jazz Lounge” viesnīcā “Aston Hotel Riga”, bet Latvijas Radio 1. studijā norisināsies festivāla mākslinieku atvērtās meistarklases.

Jau zināms, ka 4. jūlijā Rīgas Doma dārzā uzstāsies arī itāļu komponists, aranžētājs, pianists un bandoneonists Daniele di Bonaventura, pats diriģējot mūsu kamerorķestri “Sinfonietta Rīga” un izpildot programmu “Tango svīta”, bet 5. jūlijā pirms Hosē Džeimsa uzstāsies viens no vadošajiem jaunās paaudzes Kubas džeza pianistiem Horhe Lūiss Pačeko (Jorge Luis Pacheco) ar savu kvartetu.

Servisā “Biļešu paradīze” jau uzsākta biļešu tirdzniecība uz festivāla “Rīgas Ritmi 2024” koncertiem Rīgas Doma dārzā 4. un 5. jūlijā.

 

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


*