Nākamajā nedēļas nogalē sāksies IX Starptautiskais festivāls Čello Cēsis, kas ik gadu klausītājiem dāvā īpaši veidotas programmas, atklājot čella daudzšķautņaino skanējumu visplašākajā amplitūdā – no klasikas, līdz džezam, crossover žanram un elektronikai. Šī gada festivālu ar rezidences laikā Koncertzālē “Cēsis” tapušu programmu atklās duets CLAUS&CLAUSEN – franču čellists Gaspars Klauss un dāņu dziedātājs, indie popa apvienības Efterklang solists Kaspers Klausens.

Gaspar Claus et Casper Clausen @La Petite Ceinture 14.05.2019 Photo: Louis-Adrien Le Blay assist: Julie Le Pallec & Randy Bellaiche

Gaspar Claus et Casper Clausen
@La Petite Ceinture
14.05.2019
Photo: Louis-Adrien Le Blay
assist: Julie Le Pallec & Randy Bellaiche

Devītā festivāla Čello Cēsis atklāšana gaidāma piektdien, 22. septembrī, kad izskanēs franču čellista Gaspara Klausa (Gaspar Claus) un dziedātāja, dāņu indi popa apvienības Efterklang solista Kaspera Klausena (Casper Clausen) rezidences laikā Koncertzālē “Cēsis” tapusī programma “Čells un balss. Claus&Clausen”.

Gaspars dzimis Francijā un kļuvis pazīstams ar savu muzikālo zinātkāri, atvērtību eksperimentiem, ko izspēlē uz sava čella, bet Kaspers dzimis Dānijā un galvenokārt nodarbojas ar mūziku apvienības Efterklang sastāvā. 2015. gadā duets ierakstīja albumu Claus&Clausen, kura rezultāts bija noslēpumains muzikāls vēstījums, atrauts no mūsu laika un ārpus jebkura konkrēta mūzikas žanra robežām.

Abi mūziķi atkal ir satikušies – šoreiz festivālā Čello Cēsis. Uzsākuši muzikālos meklējumus un pavadot radošu nedēļu kopā Latvijā, festivāla atklāšanā Gaspars un Kaspers klausītājiem dāvās iespēju piedzīvot pavisam unikālas programmas pirmatskaņojumu, kurā savīsies čella skaņas un balss.

“Esam ļoti gandarīti par iespēju abiem kopā pavadīt nedēļu Koncertzālē “Cēsīs”, gatavojot koncertu festivālam. Es te biju kopā ar savu grupu Efterklang pirms pāris gadiem, un man šī vieta patīk. Ceru, ka koncerts būs skaists gaismas un tumsas pilns ceļojums, īsts piedzīvojums! Tā kā mūsu mūzika bieži ir balstīta uz improvizāciju, būs aizraujoši redzēt, kā tas viss risinās Cēsīs. Ir pagājis kāds laiciņš, kopš pēdējo reizi spēlējām kopā, un atgādina laiku, kad ierakstījām savu pirmo albumu “Claus&Clausen” – tā pirmā reize, tā pati pirmā saruna. Ceru, ka uz skatuves un koncertzālē izdosies radīt daļu no šīs drāmas un satraukuma. Gaidu ar nepacietību!” dziedātājs Kaspers Klausens.

Festivāla Čello Cēsis turpinājumā – vēl divi koncerti sestdien un svētdien.

Sestdien, 23. septembrī, festivāla lielkoncerta programmā “Divi čellkoncerti diviem solistiem” skanēs vērienīgi un nozīmīgi opusi divu jaunu, daudzsološu, starptautisku atzinību guvušu čellistu – Džemina Hana (Jaemin Han) un Santjago Kanjona-Valensijas (Santiago Cañón-Valencia), kā arī Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra sniegumā. Pie diriģenta pults – Andris Poga. Programmā Dmitrija Šostakoviča Pirmais čellkoncerts un Kamila Sensānsa Pirmais čellkoncerts.

Savukārt, svētdien, 24. septembrī – multimediāls dejas uzvedums, ceļojums franču komponista Ērika Satī mūzikas pasaulē, ko vainagos baleta “Parāde” iestudējums, kas pirmizrādi piedzīvoja 1917. gadā Parīzē, Sergeja Djagiļeva Krievu baleta (Ballets Russes) izpildījumā. Tolaik kostīmu un scenogrāfijas autors bija Pablo Pikaso, un viņa oriģinālo skiču iedvesmā tapusi arī jaunā krāsu un formu pasaule, ko varēsim baudīt Cēsīs.

Biļetes uz koncertiem nopērkamas Koncertzāles “Cēsis” kasē, Biļešu Paradīzes tirdzniecības vietās un internetā www.bilesuparadize.lv.

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


*