Knudsen_Rudzinskis_SpaceBigBand_MarcMariaLatviešu džeza saksofonista un komponista Toma Rudzinska un dāņu džeza mūziķa Keneta Dāla Knudsena jaunais bigbenda albums “Space Big Band” saņēmis nomināciju “Gada jaunums” prestižajā Danish Music Awards Jazz.

Līdzīgi Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvas “Zelta Mikrofons” labākā džeza un fanka albuma nominācijai, Dānijā katru gadu tiek rīkota atsevišķa Džeza mūzikas balva. Šogad izziņotajās kategorijās – gada albums, komponists, kompozīcija, jaunums, vokālais albums, eksperimentālais albums, bērnu albums un gada koncerts – pieteikti ap 180 džeza ierakstu. Apbalvošanas ceremonija notiks 7. decembrī, to tiešraidē translēs Dānijas televīzijā un radio.

Nominācija Dānijas augstākajam apbalvojumam džeza mūzikā ir nozīmīgs pakāpiens Rudzinska un Knudsena sadarbībā. Kopš “Space Big Band” izdošanas 2021. gada nogalē, abu kopdarbs saņēmis kritiķu uzslavas un radio atskaņojumus visā Eiropā, ar dažādiem sastāviem atskaņots Vācijā, Dānijā un Latvijā, iekļauts European Jazz Network mūzikas topā, Lufthansa un Quatar Airlines lidsabiedrību lidojumu mūzikas izlasēs, kā arī nominēts “Zelta Mikrofons” labākajam džeza albumam.

Rudzinska vārdiem: “Nominācija šajā balvā ir īpašs notikums un ceremonija katru gadu ir ievērības cienīgs pasākums. Dānijas džeza tradīcijas ir iespaidīgas, jūtos pagodināts sadarboties ar Kenetu un citiem Dānijas mūziķiem, būt daļa no šīs mūzikas skatuves. Decembrī lidošu turp, piedalīšos ceremonijā, sniegšu koncertus un meistarklases!”

VIDEO. “Space Big Band” albuma aizkulises: https://youtu.be/6ShgiNQqDFQ

Dānijas džeza balvas žūrija sastāv no starptautisku ekspertu akadēmijas, bet mūzikas vērtēšanas process notiek aizklāti – akadēmijas dalībnieki iesniegtos albumus klausās bez jebkādas informācijas par izpildītājiem – bez vārda, vecuma, dzimuma vai etniskās piederības un citām iezīmēm. Visa uzmanība tiek veltīta mūzikai un nominantu vārdi tiek atklāti izziņošanas brīdī.

 “Space Big Band” albuma kompozīcijas tapušas ar Latvijas Valsts kultūrkapitāla fonda, Radošo Savienību padomes un AKKA/LAA autora stipendijas, kā arī Dānijas autoru apvienības un kultūras fondu atbalstu. Albums izdots Vācijas izdevniecības “Double Moon” paspārnē, sadarbībā ar Nīderlandes “Challenge Records”.

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


*