Plakats (2)Notiek starptautiskais improvizācijas, džeza un globālās mūzikas festivāls “Rīgas Ritmi”. Festivāls norisināsies no 30. jūnija līdz 2. jūlijam, kad Rīgā uzstāsies džeza grandu supergrupa “Modern Standards Supergroup” ar Billy Cobham, Randy Brecker un Bill Evans sastāvā, globālās mūzikas apvienība “Ayom” no Portugāles, amerikāņu dziedātājs Clark Beckham, grupa “Very Cool People” ar dziedātāju Paulu Saiju, britu dziedātājs, multiinstrumentālists Xantoné Blacq un citi mākslinieki. Uzsākta arī biļešu tirdzniecība.

Modern Standards Supergroup” koncerta apmeklējums nozīmē ieraudzīt uzreiz piecas pasaules džeza zvaigznes uz festivāla “Rīgas Ritmi” skatuves. Visticamāk nekad vairs nebūs tādas iespējas būt šīm leģendām tik tuvu! Billy Cobham ir viens no visu laiku izcilākajiem bundziniekiem. Trompetists Randy Brecker kopā ar “Brecker Brothers” radīja revolūciju džezā un ir grupas “Blood, Sweat & Tears” dibinātājs. Bill Evans ir viens no labākajiem džeza saksofonistiem, kurš spēlējis kopā ar Miles Davis, Herbie Hancock un Mick Jagger. Niels Lan Doky ir godalgots klavieru ģēnijs, bet Linley Marthe tiek uzskatīts par vienu no šī brīža virtuozākajiem un oriģinālākajiem basģitāristiem.

Šīs supergrupas sastāvs ir tikpat ģeniāls, cik neparasta ir viņu programma. Lielmeistari aktuālus pophitus pārvērš virtuozi atskaņotās džeza pērlēs. Šī ir iespēja uzzināt, kā The Weeknd, Billie Eilish, Anderson .Paak, Dua Lipa, Justin Bieber, Miley Cyrus, “The Black Eyed Peas” vai Shakira hiti izklausās kā moderni džeza standarti!

Ayom 2Starptautiskā globālās mūzikas apvienība “Ayom” no Portugāles tiek dēvēta par muzikālo tālbraucēju brigādi, kura šķērso Atlantijas okeānu no Brazīlijas līdz Angolai un Kaboverdei, taču ar izteiktu Vidusjūras identitāti. Grupas nosaukums aizgūts no afrobrazīliešu mitoloģijas, kurā tā tiek dēvēts Mūzikas pavēlnieks, kurš iemācīja cilvēkiem spēlēt mūziku un dziedāt. Grupā “Ayom” muzicē vokāliste un perkusioniste Jabu Morales, akordeonists Alberto Becucci, ģitārists Ricardo Quinteria, basists Ricardo Quinteria, kā arī perkusionisti Timoteo Grignani un Walter Martins.

Amerikāņu dziedātājs un dziesmu autors Clark Beckham ir 30 gadus vecs supertalants, kuru jau piecus gadus pārstāv leģendārā producenta Quincy Jones menedžmenta kompānija. Pateicoties savai plaša diapazona balsij un spēcīgajai skatuves harismai Bekhems 2015. gadā kļuva par vienu no populārā TV šova “American Idol” žūrijas un skatītāju favorītiem.

Jaunu programmu kopā ar dziedātāju Paulu Saiju festivālā “Rīgas Ritmi 2022” piedāvās latviešu džezfanka grupa “Very Cool People”. Galvenais tās vilcējspēks ir ģitārists Elvijs Grafcovs, kuram piemīt spēja pulcēt ap sevi daudzus talantīgus mūziķus, ieskaitot lieliskus dziedātājus. Koncerts šā gada festivālā būs īpašs ar to, ka tajā tiks atskaņota pilnīgi jauna koncertprogramma ar jauno un talantīgo dziedātāju Paulu Saiju, kura ir starptautiskā džeza mākslinieku konkursa “Riga Jazz Stage 2022” laureāte un jau uzstājusies arī kopā ar Maestro Raimondu Paulu.

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

Galvenie festivāla koncerti notiks Rīgas Doma dārzā. 30. jūnijā tur uzstāsies “Modern Standards Supergroup” un “Very Cool People” kopā ar Paulu Saiju, bet 1. jūlijā – “Ayom” un Clark Beckham. Dubultkoncertu sākums plkst. 20.00. Interneta servisā aula.lv jau uzsākta biļešu tirdzniecība. 30. jūnijā un 1. jūlijā festivāla apmeklētāji būs gaidīti arī mākslas centrā “Noass” uz AB dambja, kur darbosies “Jersika Stage”. Pirmajā vakarā pasākums sāksies plkst. 18.00, kad tiks piedāvāti gan vinila DJ seti, gan režisora Emīla Alpa dokumentālā filma “Renesanses laika cilvēks” par seno instrumentu meistaru Kasparu Putriņu. Plkst. 20.00 Steve Reich skaņdarba “Electric Counterpoint” atskaņojumu uz klavesīna un programmas “Codex Faenza” atskaņojumu uz klavicimbalas piedāvās Ieva Saliete. Savukārt plkst. 22.00 uzstāsies amerikāņu bundzinieks, konkursa “Riga Jazz Stage 2022” laureāts Domo Branch ar savu trio.

Arī 1. jūlijā viesi ar vinila DJ setiem un dokumentālo kino tiks sagaidīti jau no plkst. 18.00, bet plkst. 20.00 “Hammond” ērģeļu skaņām ļauties aicinās “Atis Andersons Organ Trio”. Plkst. 21.00 elektrodžeza ballīti neo-fusion stilistikā nodrošinās grupa “Lupa”, bet vakaru plkst. 22.00 noslēgs ekspresīvais britu džeza, fanka un soulmūzikas dziedātājs un multiinstrumentālists Xantoné Blacq ar savu kvartetu.

Billy CobhamOficiālās festivāla jam sesijas kopā ar “AG Trio” notiks “Riga Jazz Lounge” bārā viesnīcā “Radisson Blu Latvija”. Pirms tām plānoti arī “Rīgas Ritmi 2022” programmas koncerti – 30. jūnijā uzstāsies itāļu ģitārists Daniele Mammarella kopā ar latviešu kolēģi Reini Jauno, bet 1. jūlijā – itāļu dziedātāja, konkursa “Riga Jazz Stage 2022” laureāte Valentina Fin. Koncertu sākums plkst. 20.00 un ieeja tajos būs bez maksas. 29. jūnijā turpat notiks arī festivāla ieskaņas pasākums, kuru plkst. 20.00 uzsāks Domo Branch kopā ar “AG Trio”.

Festivāls “Rīgas Ritmi” allaž vērsis uzmanību uz jauno mūziķu izglītošanu, tādēļ arī šoreiz festivāla zvaigznes pasniegs publiskas meistarklases Latvijas Radio 1. studijā. 30. jūnijā ar džeza mūzikas studentiem un citiem interesentiem tiksies dziedātājs Clark Beckham un bundzinieks Billy Cobham kopā ar kolēģiem, bet 1. jūlijāClark Beckham un grupas “Ayom” dalībnieki. Meistarklašu sākums attiecīgi plkst. 11.00 un plkst. 13.00 un tās būs iespējams apmeklēt bez maksas, iepriekš piesakoties e-pastā info@rigasritmi.lv.

Festivāla programma tiks turpināta arī rudens sesijās “Art of Riga Jazz” Latvijas Radio 1. studijā. Jau zināms, ka 27. oktobrī Rīgā uzstāsies amerikāņu pianists Christian Sands ar savu trio, bet 11. novembrī – spāņu dziedātāja un tromboniste Rita Payés. Plašāka informācija par festivālu pieejama mājas lapā rigasritmi.lv.

Festivālu organizē fonds “Mūsdienu mūzikas centrs”, atbalsta Rīgas dome, LIAA, VKKF, “Tele 2”, “Latvijas gāze”, “Audi Latvija”, “Turkish Airlines”, ASV vēstniecība, Itālijas Republikas vēstniecība un vēl citi kvalitatīvu mūziku mīloši labvēļi.

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


*