DSC_1897Ar iedvesmojošu meistarklasi no rīta un lielisku amerikāņu dziedātāja un bundzinieka Džeimisona Rosa ērģeļu trio uzstāšanos 9. aprīļa vakarā kinoteātrī “Splendid Palace” noslēdzās starptautiskais džeza mākslinieku konkurss “Riga Jazz Stage 2022”. Pirms rezidējošā mākslinieka un starptautiskās žūrijas locekļa koncerta tika paziņoti konkursa uzvarētāji.

Labākās džeza vokālistes balvas ieguvējas:

1.vietaLuīze Balkvila (Lielbritānija) – uzaicinājumi uzstāties festivālā “Rīgas Ritmi”, “Ronnie Scott’s Jazz Club” Londonā (Lielbritānija) un “Nardis Jazz Club” Stambulā (Turcija), EUR 1200, “Shure” mikrofons no sponsora “Best Music/AT”

2.vietaValentīna Fina (Itālija) – uzaicinājumi uzstāties festivālā “Rīgas Ritmi”, festivālā “Visioon” Tallinā (Igaunija) un “Ronnie Scott’s Jazz Club” Londonā (Lielbritānija), EUR 1000

3. vietaPaula Saija (Latvija) – uzaicinājumi uzstāties festivālā “Rīgas Ritmi” un “Kaunas Jazz” festivālā (Lietuva), EUR 700

Labākā džeza bundzinieka balvas ieguvēji:

1.vietaDomo Brančs (ASV) – uzaicinājumi uzstāties festivālā “Rīgas Ritmi” un “Ronnie Scott’s Jazz Club” Londonā (Lielbritānija), EUR 1200, “Sigu” koka stīpas, “Tama” bungu pedālis.

2.vietaPauls Pokratnieks – uzaicinājumi uzstāties festivālā “Rīgas Ritmi”, “Ronnie Scott’s Jazz Club” Londonā (Lielbritānija) un “Nardis Jazz Club” Stambulā (Turcija), EUR 1000, “Sigu” koka stīpas.

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

3.vietaJaniks Balmans (Beļģija) – EUR 700, “Sigu” koka stīpas

Starptautiskās džeza žurnālistu balvas ieguvējs:

Domo Brančs (ASV) – desmit stundu ieraksta laiks leģendārajā Latvijas Radio 1. studijā

Skatītāju balvas ieguvēja (balsots tiešsaistē rigajazz.lv):

Katrīna Kabiņecka (Latvija) – mobilā operatora “Tele2” piedāvāts pēdējās paaudzes viedtālrunis

“Tas ir satriecoši,” sacīja labākās džeza vokālistes balvas ieguvēja Luīze Balkvila. “Es to negaidīju. Tas bija tik brīnišķīgs konkurss. Visi bija tik atbalstoši un pretimnākoši. Esmu ļoti pārsteigta arī par Latvijas džeza mūziķiem un biju pagodināta būt ar viņiem kopā uz vienas skatuves. Un esmu sajūsmā par uzaicinājumu piedalīties festivālā “Rīgas Ritmi”. Nevaru sagaidīt, kad atkal šeit ieradīšos šovasar. Man ir patiešām lielisks kvartets, ar kuru uzstājos. Priecāšos viņus ņemt līdzi uz festivālu. Stāsts ir arī par jaunu mūziku. Mēs nupat izlaidām savu debijas albumu. Tas saucas “First Class” un izpildītāji ir Luīze Balkvila un “The Mailmen”. “The Mailmen” ir mana grupa. Tas būs lieliski!”

“Esmu ļoti priecīgs, ka uzvarēju, bet tiešām nedomāju par to, kā par savu uzvaru,” sacīja labākā džeza bundzinieka balvas ieguvējs Domo Brančs. “Domāju, ka uzvarēja visi. Manuprāt, šī konkursa galvenā balva bija tas, ka mēs visi šeit satikām jaunus cilvēkus. Dzirdējām tik daudz dažādu mūziku. No oriģinālmūzikas līdz standartu aranžējumiem. Es esmu no ASV. Nekad nebiju saticis nevienu no Turcijas, Lietuvas vai Latvijas. Tāpēc bija pārsteidzoši satikt visus šos cilvēkus. Man patiesībā bija jaukas sarunas ar viņiem par dzīvi un vienkārši kopā būšanu. Es domāju, ka tā ir īstā uzvara. Šī konkursa kopvērtējuma balva. Tātad, jā, es uzvarēju, bet patiesībā uzvarējām mēs visi kā konkursantu grupa.”

Iepriekšminētais festivāls “Rīgas Ritmi” norisināsies no šī gada 30. jūnija līdz 2. jūlijam. Savukārt nākamais konkurss “Riga Jazz Stage” notiks 2023. gada aprīlī un šoreiz tā dalībnieki būs vokālisti un saksofonisti.

Pasākumu organizē fonds “Mūsdienu mūzikas centrs”, atbalsta VKKF, LR Kultūras ministrija, “Tele2”, “A&T Trade” un vēl citi.

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


*