Pēdējie gadi Latviju ir lutinājuši ar dažiem jauniem un patiešām izciliem ģitāristiem. Un viens no Latvijas visspožākajiem, virtuozākajiem ģitārspēles meistariem ir Jānis Bērziņš. Ieguvis teicamu džeza izglītību, gan Latvijā, gan ārzemēs, Jānis Bērziņš ieskaņojis jau savu otro soloalbumu — “Intervijas”.

Pirmais Jāņa Bērziņa mūzikas albums – “Alpīnists” iznāca 2019. gadā.  Jaunais albums “Intervijas” ir konceptuālāks par pirmo.  Tajā ir 10 dažādas instrumentālas kompozīcijas vienai akustiskajai ģitārai, kuru autors ir Jānis Bērziņš. Vairs nekādu “kaveru”, nekādas pārspīlētas sentimentalitātes bet enerģiska, dzīvi apliecinoša “tīra manta”. Ja būtu jādefinē šī albuma mūzikas žanrs, tad manuprāt tas atbilst “pasaules mūzikai”, kur samiksēti folka, roka, džeza un Jāņa Bērziņa personīgās ģitāŗspēles tehnikas elementi, kuriem piemīt lieliska skaņa. Te ir gan precīza mediatora spēle, teicama spēle ar pirkstiem, visu veida flažoleti, kā arī perkusijas uz instrumenta korpusa. Mēs te saklausām Peta Metīni “One quiet night”, Tomija Emanuēla, Maika Deiva, Gordona Giltrapa un daudzu citu mūziķu ietekmi. Šajā albumā mani visvairāk fascinē tas, ka Jānim Bērziņam ir sava muzikālā valoda, skaistas un viegli uztveramas tēmas. Pēc saviem nosaukumiem tās neaprobežojas ar egocentriskām mīlas mokām (kuras tā iecienījuši popmūziķi), bet veltītas draudzībai, vasarai, cerībām, Koknesei un jautriem cilvēkiem. Noteikti iesaku apmeklēt Jāņa Bērziņa koncertus un klausīties viņa albumu “Intervijas”.

(Ģirts Pavēnis 15.12.2020)

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


*