Clark BeckhamStarptautiskais improvizācijas, džeza un pasaules mūzikas festivāls “Rīgas Ritmi 2020” savu 20 gadu jubileju šogad atzīmēs gan jūlija sākumā, gan gada nogalē. No 2. līdz 4. jūlijam festivālā uzstāsies talantīgākie latviešu džeza mākslinieki, bet gada nogalē notiks ārzemju zvaigžņu lielkoncerti.

Latvijas džezfanka atraktīvākās grupas “Very Cool People”, ģitāristu Reiņa Jaunā un Riharda Lībieša, dziedātāju Dināras Rudānes un Rūtas Dūdumas svaigākās programmas  un dziedātājas Aijas Andrejevas veltījumu Dženisai Džoplinai jūlijā varēs baudīt Vecrīgas brīvdabas restorānā “Nekādu problēmu” pie Rātslaukuma, džeza restorānā “Trompete” uzstāsies somu pianists Tuomo Usitalo un konkursa “Riga Jazz Stage” laureāti, savukārt gada nogalē festivāla koncerti norisināsies VEF kultūras pilī.

“Laikā, kad festivāli tiek atcelti cits pēc cita, ir svarīgi tomēr rast risinājumus un pilnībā neizdzēst 2020. gadu no festivālu vēstures kalendāra,” saka Māris Briežkalns. “Arī pašiem ir svarīgi saglabāt ikgadējo ritmu. Tādu pašu attieksmi esam sajutuši arī no mākslinieku puses, tādēļ “Rīgas Ritmi 2020” būs un Rīga bez mūzikas nepaliks!”19. novembrī īpašu veltījumu festivāla jubilejā piedāvās Maestro Raimonds Pauls, kurš ar savu trio izpildīs pavisam svaigu džeza programmu “Pastaiga pa Rīgu”. Jaunās vinila plates prezentācijas koncertā Maestro uzstāsies kopā ar vēl diviem leģendāriem mūziķiem – igauņu kontrabasistu Toivo Unt un latviešu sitaminstrumentālistu Māri Briežkalnu, kurš ir arī “Rīgas Ritmi” dibinātājs un mākslinieciskais vadītājs.

Raimonds Pauls“Pastaigājos pa Rīgu, kad tā bija pilnīgi tukša,” stāsta Pauls. “Un radās doma par šādu ciklu – “Pastaiga pa Rīgu”. Par savu pilsētu jāpriecājas vienmēr.”10. decembrī VEF kultūras pilī būs skatāma leģendārā amerikāņu producenta Kvinsija Džonsa menedžmenta kompānijas dāvana festivāla jubilejā – popdžeza un soulmūzikas jaunās zvaigznes Klārka Bekhema (Clark Beckham) uzstāšanās. Dienu vēlāk viņš koncertēs arī sērijā “Olainfarm Jazz Nights” klubā “Kaļķu vārti”, kur muzicēs arī talantīgais latviešu ģitārists Gints Smukais.

Savukārt 13. decembrī vasarīgas saules sajūtu Latvijas skatītājos atgriezīs Kubas džeza zvaigzne Roberto Fonseka (Roberto Fonseca), kopā ar populāro kubiešu R&B dziedātāju un hiphopa mākslinieci Danaju Suarezu (Danay Suarez).

World music supergrupas “Bokanté” uzstāšanās pārcelta uz nākamā gada festivālu. Uz šo mākslinieku uzstāšanos jau nopirktās biļetes būs derīgas Raimonda Paula trio koncertā 19. novembrī.

Biļetes uz festivāla “Rīgas Ritmi” 20 gadu jubilejas gada noslēguma koncertiem iespējams iegādāties bilesuserviss.lv. Jau iepriekš nopirktās biļetes derīgas gada nogales koncertu apmeklējumam. Tas attiecas arī uz iegādātajām Superbiļetēm, kas derīgas uz visiem trim festivāla lielkoncertiem VEF kultūras pilī.

Vietējo mūziķu programmu festivālā varēs apmeklēt bez maksas. Notiks arī festivāla meistarklases, par kurām vēl tiks ziņots.

Savukārt Ciemupes estrādē jau piekto gadu norisināsies festivāla “Rīgas Ritmi” satelītpasākums. 4. jūlijā tur uzstāsies Tuomo Usitalo kvartets kopā ar dziedātāju Uni Stadi. Arī Ciemupes estrādē ieeja būs bez maksas.

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


*