Rudzinskis-Pohjola_Koncertserija_27042017Pohjola-Rudzinskis kvinteta koncertu sērija apvienos izcilu mūziķu sastāvu no Latvijas, Igaunijas, ASV un Somijas, pirmais koncerts – 3. maijā “Teātra bārā”, noslēdzot Rudzinska vadīto džeza koncertu un jam sesiju trešo sezonu.

Kvinteta centrā – Somijas mūzikas nacionālais dārgums, Pohjola mūziķu dzimtas spožākā atvase, trompetists Verneri Pohjola. Sastāva ritma sekciju pārstāvēs Ņujorkas džeza vēstnieks, kontrabasists Rob Dougay no ASV un starptautiski atzītais latviešu bundzinieks, komponists un perkusionists Kaspars Kurdeko. Koncertos Rīgā 3., 4. un 5. maijā klausītājiem būs iespēja dzirdēt izcilo latviešu džeza ģitāristu Matīsu Čudaru, bet koncertos Igaunijā, 6. maijā Viljandi un 7. maijā Tallinā, uzstāsies atzītā igauņu džeza pianiste, komponiste un aranžētāja Kirke Karja.

Mūziķi jau iepriekš tikušies dažādos džeza festivālos, bet ideja par sadarbību dzimusi Straptautiskās Džeza dienas ietvaros Rīgā 2016. gadā. Apvienojušies koncertu sērijā, lai meklētu kopīgu muzikālo valodu skandināviskās noskaņās, mūziķi izpildīs Pohjola un jaunus Rudzinska skaņdarbus – melodiskas, konceptuāli atturīgākas, minimālistiskas kompozīcijas, kas atstāj vietu mūziķu saspēlei un klātesošo baudījumam.

Toms Rudzinskis par gaidāmajiem koncertiem: “Šī būs īpaša iespēja dzirdēt Verneri mazos, vietējai publikai pieejamos koncertos un jam sesijā! Viņš ir ne tikai pasaules mēroga zvaigzne, bet lielisks mūziķis, trompetists, kas aktīvi turpina meklēt jaunas skaņas un alternatīvas tehnikas. Ar nepacietību gaidu iespēju spēlēt ar šo nebijušo sastāvu, eksperimentēt un atskaņot tūrei rakstītās kompozīcijas!”

Koncerti un jam sesija tiks straumēti Facebook Live tiešraidē Toma Rudzinska oficiālajā Facebook lapā http://www.facebook.com/TomsRudzinskisMusic

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

Pohjola-Rudzinskis kvintets koncerti:

 3.maijā 20:00 “Teatra Bārs”, pēc koncerta jam sesija

4.maijā 20:00 Kaņepes Kultūras centrs

5.maijā 20:00 Džeza bārā-restorānā “Trompete “

6.maijā 20:00 “Jasm”, Viljandi, Igaunijā

7.maijā 20:00 “Philly Joe’s”, Tallinā, Igaunijā

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


*