540525Latvijā pazīstamākais džeza saksofonists Deniss Paškevičs ierakstījis jaunu albumu kopā ar ārzemju  kolēģiem: Christian Frank (ģitāra; Dānija), Aaron Parks (klavieres; ASV), Kenneth Dahl Knudsen (kontrabass; Dānija) un Lisbeth Diers (bungas, perkusijas; Dānija). Jaunais albums tiks prezentēts ar koncertiem 1. oktobrī Rīgā un 2. oktobrī Tukumā.

Jaunais albums saucas «Yours Faithfully», un ar to sevi starptautiski piesaka pašmāju mūzikas izdevniecība «Riga Room». Šis ir jau trešais Denisa Paškeviča un Kopenhāgenas džeza mūziķa Kristiana Franka kopdarbs.

Abi satikās mākslinieku seminārā Dānijas galvaspilsētā 2010. gadā, un divus gadus vēlāk dienas gaismu ieraudzīja albums «Outlook». Vēl pēc diviem gadiem nāca klajā «Close». Paškeviča un Franka kopā radītajai mūzikai raksturīgs eiropeiski ziemeļniecisks lakoniskums un atsauces uz ļoti dažādiem džeza novirzieniem – no svinga līdz fankam un pat avangardam. Muzikālais materiāls ir plūstošs, piesātināts ar intimitāti un nelielu devu melanholijas, ļaujot novērtēt divu lielisku meistaru vienlīdzīgu saspēli. Kristians piedāvā palielu daļu liriskuma, bet Deniss dod pretī nepārspīlētu devu ekspresijas. Albuma dizainu veidojis Artūrs Tigulis.

Abi sastrādājas gan Latvijā, gan Dānijā, un arī pirmie divi albumi tapa abās valstīs – ieraksts tika veikts studijās Latvijā, bet miksēšana un māsterēšana notika jau Dānijā, kur albumus izdeva mūzikas izdevniecība «Gateway Music». Jaunais ieraksts pilnībā tapis dāņu zemē, bet izdots Latvijā. Tas ierakstīts «On Location Studio», bet miksēts un māsterēts «Karma Crew» studijā, abos gadījumos piedaloties Dānijā labi zināmam skaņu režisoram John Fomsgaard.

Lai arī albuma prezentēšanas koncerti notiks dueta sastāvā, Deniss Paškevičs īpaši uzsver amerikāņu pianista Ārona Pārksa “klātbūtni” ierakstā, kas ir liels notikums pat piesātinātajā Dānijas džeza skatuvē. Ārons Pārkss ir džeza pianisma ģēnijs, kurš jau 14 gadu vecumā studēja datorzinātnes un mūziku Vašingtonas Universitātē, bet 15 gadu vecumā pārcēlās uz Manhetenas Mūzikas skolu Ņujorkā. Jau skolas laikā viņš sāka spēlēt kopā ar slavenā amerikāņu trompetista Terence Blanchard grupu un piedalījās trīs viņa albumu ierakstos. Tos izdeva leģendārā džeza mūzikas izdevniecība «Blue Note Records», un viens no tiem – «A Tale of God’s Will (A Requiem for Katrina» – saņēma «Grammy» balvu Lielā džeza ansambļa kategorijā). Tagad Ārons Pārkss jau pats kļuvis par izdevniecības «Blue Note» mākslinieku, kā arī turpina sadarboties ar citiem meistariem, ieskaitot ģitāristu Kurt Rosenwinkel un saksofonistu Joshua Redman.

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

Stāsta Deniss Paškevičs: «Abi ar Kristianu meklējām kādu progresīvu pianistu, kurš izprastu mūsu radīto mūziku. Mums jau ir izveidojies savs muzikālais rokraksts, ko kurš katrs nevarētu atskaņot. Liels prieks, ka Ārons piekrita, jo, tiklīdz viņš studijā pieskārās klavierēm, tā pati mūzika pat nedaudz pārvērtās, it kā atvērās. Viņš ir īsts domātājs, filozofs pie klavierēm!»

«Mums vispār bija diezgan specifiska sastāva izvēle, jo bija arī Dānijā atzīta bundziniece-dāma Lizbeta, kura spēlēja ne tikai bungu komplektu, bet arī ļoti dažādas smalkas perkusijas. Savukārt Kenets ir viens no šobrīd populārākajiem Dānijas kontrabasistiem, kurš padzīvojis un guvis atzinību kā mūziķis gan Ņujorkā, gan Berlīnē, bet tagad atgriezies dzimtenē un pats raksta spēcīgu mūziku dažādiem džeza sastāviem.»

Jaunā albuma programmai veltītie koncerti notiks 1. oktobrī plkst. 19.00 «DAD cafe» Rīgā, Miera ielā 17, un 2. oktobrī plkst. 17.00 Tukuma evaņģēliski luteriskajā baznīcā. Tukumā pirms Denisa Paškeviča un Kristiana Franka uzstāsies arī vietējās mūzikas skolas audzēkņi Karlīna Leimane un Melisa Votinova, kā arī saksofonistu ansamblis, ko vada Eva Folkberga un Inguna Grīnvalde. Ieeja par ziedojumiem. Pēc koncerta Tukumā notiks arī meistarklase topošajiem mūziķiem.

Deniss Paškevičs 7. oktobrī uzstāsies arī Bīriņu pilī, 15. oktobrī kopā ar amerikāņu bundzinieku Brian Melvin – klubā «Trompete», Rīgā, piedaloties Madaram Kalniņam (klavieres) un Tomam Lipskim (bass), bet pēc tam dosies nelielā Latvijas tūrē ar itāļu trombonistu Beppe Di Benedetto.

 

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


*