bbbFestivāls „Rīgas Ritmi 2016” norisinās pilnā sparā – šī diena bijusi īpaši notikumiem bagāta. Latvijas Radio 1.studijā notika trīs meistarklases gandrīz līdz pat vakaram, taču vakarā plaša koncertprogramma – pirmais dubultkoncerts Kongresu namā, pirmais „Olainfarm Jazz Nights” koncerts Mūzikas namā DAILE, jauno mūziķu Showcase programma Brīvdabas atpūtas parkā EGLE, bet pašā dienas izskaņā – koncerts un jam session Džeza klubā „Trompete”.

Festivāla otrās dienas rīts iesācies ar varenu meistarklašu maratonu. Pirmais uz meistarklasi interesentus pulcēja basģitāras virtuozs, kurš jau bērnībā plūcis slavas laurus un ticis dēvēts par brīnumbērnu – brazīlietis Mišels Pipokinja (Michael Pipoquinha) – valodas barjera nemaz nebija šķērslis izcilai komunikācijai ar mūzikas palīdzību. Mūziķi satikt bija ieradušies gan mūzikas skolu audzēkņi, gan citi interesenti, kā arī jau profesionāli mūziķi, lai papildinātu savas zināšanas un tiktos ar iedvesmojošo personību. Meistarklašu turpinājumā vadības grožus pārņēma Pipokinjas grupas biedrs –ģitārists Kaine Kavalkanče (Caina Cavalacante). Mūziķim meistarklašu laikā pievienojās gan Pipokinja, gan arī viņu grupas soliste Liza Rosa (Liz Rosa), pārsteidzot dalībniekus ar spontānu mini-koncertu.

Pēdējā šīs dienas meistarklase pulcēja daudz atšķirīgāku auditoriju, un ne velti, jo pasniedzējs Musa Sisoko (Moussa Cissokho) demonstrēja un dalījās pieredzē interesantās afrikāņu arfas jeb koras spēlē. Šīs meistarklases dalībnieku rindas papildināja dažādu instrumentu profesionāļi, muzikologi, kam bija iespēja tuvāk iepazīties ar šo mums tik maz zināmo instrumentu, kā arī apgūt koras spēles pamatus, muzicējot kopā ar pašu Sisoko. Mūziķa dvēseliskums un viedums uzrunāja meistarklašu dalībniekus, kas neslēpa savu prieku pēc meistarklases vēl aprunājoties un fotografējoties ar mākslinieku.

Viens no dienas galvenajiem notikumiem, protams, bija ģeniālais dubultkoncert Rīgas Kongresu namā. Pirmajā daļā skatītājus priecēja interesantais mūziķu duets Peirani & Parisien, spēlējoties ar skaņām, pārsteidzot viens otru un arī publiku. Taču, koncertu turpinot, auditoriju apžilbināja džeza dīvas Daienas Rīvzas (Dianne Reeves) šarms, elegance un, protams, izsmalcinātais vokāla stils un tehniskās spējas. Izcilā personība, savienojumā ar plašā spektra tembru un diapazonu apbūra koncerta apmeklētājus, kas mākslinieci pavadīja ar nerimstošām ovācijām.

Paralēli dubultkoncertam, silto vasaras vakaru cienītāji pulcējās Brīvdabas atpūtas parkā EGLE, kur norisinājās Showcase programma. Pirmie tajā piedalījās grupa The Brag Pack kopā ar austriešu trompetistu Gerhardu Ornigu (Gerhard Ornig), bet turpinājumā pašmāju džeza grupa Jazzatomy, kas izpildīja savu oriģinālmūziku. Jazzatomy un the Brag Pack šodien atveldzēja sakarsušo Vecrīgas sirdi, ļaujot iegrimt mierīgos džeza ritmos un pārsteidzot brīvdabas atpūtas parkā EGLE sapulcējušos un arī iemaldījušos klausītājus ar izsmalcinātām improvizācijām.

Vakara turpinājumā 22:00 uz Lizas Rosas kvarteta (Liz Rosa Quartet) koncertu Mūzikas namā DAILE pulcējās pirmie „Olainfarm Jazz Nights” viesi. Māksliniece, iepazīstot koncertvietu, to izstaigāja basām kājām, jo tā jūtoties visērtāk, kā arī noteica, ka šī vieta atbilst viņas būtībai – tā ir romantikas, siltuma un īpašu izjūtu pilna. Viscaur koncertam virmoja dzirkstoša atmosfēra, kas aicina dejot, mīlēt un priecāties.

Vakara ballīte norisinājās Džeza klubā „Trompete”, kur visus iekustināja vakar jau iepazītais bītboksa saksofonists no ASV Dereks Brauns (Derek Brown). Pēc koncerta aktīvi norisinājās jam session, uzkurinot īstu džeza kluba atmosfēru.

Festivāla otrā diena ir bijusi muzikāliem notikumiem bagāta. Turpinājumā, festivāla trešajā dienā, festivāls turpinās pilnā sparā – meistarklases, koncerti, Showcase programma un jam session!

Tiekamies turpmākajos festivāla „Rīgas Ritmi 2016” koncertos!

 

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


*