charenee9. aprīlī kino “Splendid Palace” notiks konkursa “Riga Jazz Stage 2016” apbalvošanas ceremonija un laureātu koncerts. Vakara īpašā viešņa būs kolorītā amerikāņu džeza izpildītāja Šarenī Veida (Charenee Wade) ar kvartetu.
Šarenī Veida iemieso būtiskākās vērtības, kas nepieciešamas džeza izpildītājam. Karjeru sākusi, apmeklējot meistarklases un piedaloties vokālistu konkursos, neatlaidība un pārliecība par savu talantu ļāvusi nonākt arī uz Teloniusa Monka (Thelonious Monk) prestižā vokālistu konkursa goda pjedestāla.
Starptautiskajā džeza mākslinieku konkursā “Riga Jazz Stage 2016“ Šarenī būs ne tikai galvenais viesmākslinieks, bet kopā ar tādiem ekspertiem, kā Jigss Vighems (Jiggs Whigham, Vācija), Pols Peiss (Paul Pace, Lielbritānija), Toivo Unts (Toivo Unt, Igaunija), Enders Fokans (Önder Focan, Turcija) un vēl citiem, darbosies žūrijas sastāvā, vērtējot jauno vokālistu un trombonistu sniegumu.
Mūziķe uzstājusies daudzās prestižās koncertvietās un leģendāros džeza klubos. Piemēram, “Smalls” un “Zinc Bar” Ņujorkā. Viņas pašas izdotais debijas albums “Love Walked In” nāca klajā 2011. gadā, kam pērn sekoja plate “Offering”. Tā izpelnījusies kritiķu uzslavas kā būtisks džeza mūzikas notikums. Visā pasaulē populārajā interneta veikalā “Amazon” šā albuma recenzijā precīzi pateikts: “Neviens dziesmu saraksts nav pilnīgs bez šā mākslas darba. Mūzikas atzīšana vislabākajā veidā!”
Šarenī ir pirmā sieviete-izpildītāja džeza mūzikas vēsturē, kas visu albumu veltījusi salīdzinoši nesen viņsaulē aizgājušajam amerikāņu dzejniekam un mūziķim Džilbertam “Džilam” Skotam-Hēronam (Gilbert “Gil” Scott-Heron).
Līdzās aktīvai koncertēšanai talantīgā mūziķe pasniedz vokāla un skatuves mākslas meistarklases, ir profesore Ārona Kouplenda mūzikas skolā (Aaron Copland School of Music) Ņujorkā un ir darbojusies arī prestižā konkursa “Jazzmobile” žūrijas sastāvā. Viņa saviļņojusi gan džeza, gan soul/R&B mūzikas pasauli ar savu nepiespiesto un atjautīgo, radošo dziedāšanu.

“Šarenī piemīt drosmīgs talants – ir pienācis šīs dziedātājas laiks mirdzēt džeza mūzikas starmešu gaismā!” Džeimss Nadāls (James Nadal), AllAboutJazz


Biļetes nopērkamas “Biļešu servisa” kasēs.
Vairāk informācijas : www.rigajazz.lv, chareneewade.com

 

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


*