bbking sure
Šo piektdien, 24. jūlijā, 20:00, Dzintaru koncertzālē Latvijas Radio bigbends sniegs koncertu B.B. Kinga piemiņai kopā ar vairāku Grammy balvu ieguvēju, dziedātāju Diane Schuur.
Diane Schuur (Daiena Šūra) ir džeza soliste un pianiste, vairāku Grammy* balvu ieguvēja. Viņas muzikālā karjera aptver teju trīs dekādes un atklāj ikvienu 20. gadsimta amerikāņu mūzikas izpausmi. Apveltīta ar neparastu talantu – apgūt mūziku un tās spēli, vadoties tikai pēc dzirdes – mūziķe klausītājus apbur ar trīs ar pusi oktāvu balsi un tās nebeidzamām izpausmēm.
“Šūras balss ir, maigi izsakoties, skaista. Viņas vokālais diapazons aptver gan zemu un samtainu, gan augstu un līdzsvarotu skanējumu,”– CMJ
Šūra ir izdevusi 11 albumus, to skaitā – divus Grammy* balvu ieguvējus – “Timeless” (1986) un “Diane Schuur and the Count Basie Orchestra” (1987), kā programmu arī dzirdēsim 24. jūlija koncertā. Ieraksts kopā ar Basie Orchestra 33 nedēļas pabija Billboard jazz topa pirmajā vietā. 1994.gada sadarbība ar B.B. Kingu – “Heart to Heart”Billboard topā ierindojās godpilnajā pirmajā vietā.
B.B. Kings, kura piemiņai veltīts šis koncerts, ne tikai ir viens no labākajiem elektriskās blūza ģitāras meistariem, bet arī lielisks vokālists. B.B. Kings aizgāja mūžībā šī gada maijā 89 gadu vecumā – viņa karjera un ieguldījums blūza mūzikas žanrā stiepās septiņu gadu desmitu garumā.
Koncertā gaidāmi dažādi pārsteigumi, kā piemēram skanēs paša B.B. Kinga balss un ģitārspēle, kā arī uz skatuves tiks projicētas vēl iepriekš neredzētas fotogrāfijas no abu mākslinieku dzīves. B.B. Kings un Daiena Šūra pirmoreiz satikās Japānā, 1985. gadā, kur arī aizsākās viņu tuvā draudzība.
Latvijas Radio bigbends ir aizvadījis neatkārtojamu sezonu, īstenojot projektus kopā ar tādām džeza leģendām kā austrāliešu trompetists James Morrison, Maestro Raimonds Pauls un uzlecošām zvaigznēm kā jaunas un talantīgais norvēģu saksofonists Marius Nesets. Pārstāvot Latvijas Prezidentūru ES Padomē, 2015. gada pirmajā pusē bigbends paviesojās gan Maskavā, gan arī Briselē, kur sniedza koncertus pārpildītām koncertzālēm. Nule kā izskanējušajā festivālā “Rīgas Ritmi” Latvijas Radio bigbends kopā ar amerikāņu dziedātāju un ģitāristu Allan Harris, kā arī kamerorķestra Sinfonietta Rīga stīgu grupu piedāvāja simfodžeza veltījumu amerikāņu džeza leģendas Nat King Cole (Neta Kinga Koula) 50 gadu atceres gadadienai. Ar džeza dīvu, Grammy balvām un nominācijām titulēto neredzīgo dziedoni Daienu Šūru bigbends tiksies pirmoreiz.
“Latvijas Radio bigbends ne tikai aizrāva ar savu performanci, bet arī piešķīra svaigu skanējumu Nat King Cole skaņdarbu aranžējumiem!” – Allan Harris

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


*