abraFebruāra sākumā ar jaunā albuma “Abra” koncerttūri Latvijā viesojās starptautiski atzītā Latviešu džeza saksofonista un komponista Toma Rudzinska kvartets. Pateicoties atsaucīgajai uzņemšanai Ventspilī, Siguldā un Rīgā, mūziķis plašākam klausītāju lokam piedāvā video no noslēguma koncerta Kultūras pilī “Ziemeļblāzma”.

Koncertieraksts ir lieliska iespēja piedzīvot albumu nedzirdētā interpretācijā – mūziķu meistarīgā improvizāciju un saspēle veido katra koncerta unikālo skanējumu. Publicētie skaņdarbi video – “Tooth Fairy World Tour”, “Sound of Love” un “Stardust” – ir izteiksmīgas kompozīcijas, kas, mūziķuprāt, lieliski atkāj jaunā albuma “Abra” dažādās šķautnes un stilu sakausējumu. Kvartetā spēlē četri draugi – Amsterdamas un Dānijas mūzikas konservatorijas absolventi, – komponists un saksofonists Toms Rudzinskis, taustiņinstrumentālists Dominiks Dž.Māršals no Anglijas, basģitārists Pats Klīvers no Francijas un latviešu bundzinieks Ivars Arutjunjans.

Līdz ar debijas albuma izdošanu pagājušā gada nogalē, Toms Rudzinskis aicina uz džeza koncertu un džema (jam) sesiju “Teātra bārā” katra mēneša otrajā un ceturtajā trešdienā. Sesijās piedalās vietējie un ārvalstu mūziķi un, saksofonista vārdiem, “Latvijas džeza mūzikā ieplūst svaiga elpa un šis ir īstais laiks, lai to atbalstītu!” Tuvākais koncerts – pēc nedēļas, 25.martā, plkst. 20:00 ar džema sesiju līdz pusnaktij “Teātra bārā”, Lāčplēša ielā 26.

Toms Rudzinskis pārstāv jauno Latvijas džeza izpildītāju un komponistu paaudzi, 2014. gadā ieguvis “Grand Prix” konkursā “Dutch Jazz” un 2012. gadā izvēlēts par Amsterdamas koncerzāles “Bimhuis” džeza vēstnieku. Rudzinska kvarteta 2014. gada nogalē izdotais albums “Abra” tika nominēts Latvijas mūzikas ierakstu gada balvai “Zelta mikrofons 2014” kā “Labākais džeza albums” un “Labākā debija”.

Jaunais albums “Abra” iznāk ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu un pieejams fiziskā formātā mūzikas veikalos “Upe” un “LP”, kā arī mūziķa Bandcamp vietnē http://tomsrudzinskis.bandcamp.com/album/abra. Mēneša izskaņā albums pieejams iTunes un Spotify.

Mūziķa oficiālā mājaslapa:    http://www.tomsrudzinskis.com

Mūzikas fanu lapa:                 http://www.facebook.com/TomsRudzinskisMusic

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


*