DIDIER_FINAL_v1Kamerorķestris Kremerata Baltica savā koncertprogrammā “Sempre tango & Jazz”, uz Latviju uzaicinājis franču džeza leģendu Didjē Lokvudu (Didier Lockwood), kā arī pianisti Anastasiju Volčoku, ko mēdz dēvēt par Rihtera mantinieci.

Koncerti skanēs 19.martā Rīgā, Lielajā Ģildē, un 20.martā Cēsīs, Vidzemes koncertzālē “Cēsis”.

Koncerta pirmajā daļā skanēs tango klasiķu Osvalda Golijova un Astora Pjacollas mūzika īpaši orķestrim Kremerata Baltica veidotās aranžijās  ar Anastasiju Volčoku pie klavierēm un vibrafona virtuozu Andreju Puškarevu  kā solistu. Bet otrajā daļā tiksimies ar iemīļotām džeza tēmām kā arī ar paša Didjē Lokvuda kompozīcijām.

Didjē Lokvuds pagājušā gadā ar spilgtiem koncertiem atzīmēja savu karjeras 40 gadadienu. Lokvuds ir slavens ar savu spēju iepazīt un veidot jaunu mūziku, radot dažādus skaņu atdarinājumus ar vijoli. Iedvesmojies no klasiskās mūzikas, džeza, blūza un roka, piemēram, no Džona Koltreina (John Coltrane), Telonija Monka (Thelonious Monk), Džimija Hendriksa (Jimi Hendrix) vai Frenka Zapa (Frank Zappa), tāpat no mutvārdu un tradicionāli etniskās pasaules, savvaļas un tekstila rūpnīcām savā dzimtajā Francijas pilsētā – Kalē. Vijoles spēli apguvis no sešu gadu vecuma, bet jau desmit gadus vēlāk savas studijas Kalē konservatorijā pārtraucis, lai pievienotos progresīvā roka/džeza grupai Magma.

Mākslinieka kontā ir vairāk nekā 4000 nospēlētu koncertu un pasaules tūres, saņēmis neskaitāmus apbalvojumus par savu ieguldījumu mūzikā, piedalījies dažādās meistarklasēs un 2001.gada izveidojis pats savu stīgu instrumentu skolu CMDL (Centre des Musiques Didier Lockwood).

Didjē ir praktizējies elektriskā džeza, akustiskā džeza, čigānu džeza un klasiskā džeza spēlē. Savas karjeras laikā ir  veidojis vairākus mūzikas projektus, sakot ar kino skaņu celiņiem, līdz, piemēram, unikālam šovam “Jazz et la Diva”, kas šķērsoja mūzikas apvāršņus, radot pretrunīgu džeza un klasiskās mūzikas koncertprogrammu.

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

Vairāk informācijas par koncertiem meklējams koncertu sadaļā.

Biļetes: Koncertzāļu un ,,Biļešu Paradīze” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Didjē Lokvuds atzīmē savu 40 gadu jubileju uz skatuves:

Informācijas avots;

http://www.kremeratabaltica.com/didier-lockwood-lv/

 

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


*