Ģitārists, solo mākslinieks un muzikālo sajūtu producents Rihards Lībietis 19. februārī prezentēs savu jaunāko albumu “RL Elektronix”, ko pats dēvē par neplānoto bērnu, jo tas pavisam negaidīti radies, rakstot citu albumu, kurš vēl ražīgi topot. Jaunākais ieraksts piedāvāšot klausītājam noskaņu ceļojumu, kāds koncertos līdz šim nebūs piedzīvots. Lai nepiesārņotu klausītāja iztēli un atstātu vietu personīgai interpretācijai, dziesmu nosaukumi izvēlēti īsi un noslēpumaini, piemēram, „Dawn”, „War”, „Peace” u.tml. Kā uzsver Rihards – albums esot jāklausās secīgi, proti, no sākuma līdz beigām.

Riharda spēlēšanas stils ir transformējams, tāpēc arī šis albums ir gaumīgi eklektisks muzikāls mikslis, kas sevī ietver gan acoustic fingerstyle, gan šo to no austrumu mūzikas, taču noskaņu ziņā tas to vislabāk raksturo apzīmējums post rock. “RL Elektronix” ir instrumentāli piesātināts – visu mūziku Rihards ierakstījis pats, viņš stāsta: „Tie bija skaņdarbi, ko biju veidojis mājās un tiem sākotnēji nebija formāta, vienkārši šķita, ka labi skan, taču nebija īsti kur šis dziesmas iekļaut. Tad, pagājušā gada beigās es sapratu – jā, šis tomēr ir atsevišķs albums, kuru es ierakstīšu viens. Visu mūziku esmu rakstījis pats, taču šoreiz mans palīgs bija kompis. Albumā ir iespēlētas dzīvās ģitāras un dzīvais bass, bet visi pārējie instrumenti ir komponēti, izmantojot datoru un MIDI klaviatūru. Piemeklēju dažādus tembrus un tos iespēlēju.” To, kuras dziesmas iekļaut albumā un kuras – nē, mūziķis izvēlējies, vadoties pēc sajūtām, tā, lai ieraksts kopā veidotu stāstu. Albuma idejas pirmsākums esot radies, eksperimentējot ar datoru un saliekot kopā dažādus muzikālos spektrus. Vārds ‘Elektronix’ nosaukumam piekabināts vien simboliski – lai akcentētu to, ka mūzika radīta elektroniski, tomēr tik un tā uzsvaru liekot uz instrumentu maksimāli dzīvu skanējumu. Klausoties albumu bieži sanāks aizmirst, ka viss muzikālais saturs, izņemot ģitāru partijas, ir komponēts, izmantojot datoru. Šis ir mākslinieka otrais albums, kas ir krasi atšķirīgs no līdz šim zināmā “Rihards Lībietis EP”, kas izdots 2012. gadā. Lai arī tā nav akustiskā mūzika, tai tomēr joprojām ir raksturīgs psihodēliski meditatīvs šarms.

Rihards Lībietis pats savu mūziku dēvē par heavy mental jeb smago mentālu, kas psiholoģiski iedarbojas uz cilvēku apziņu. Par iedvesmu runājot, viņš saka: „Tā ir smalka lieta, un nevar zināt, kurā brīdī tā nāks. Jebkuram cilvēkam un māksliniekam ir jāmācās apzināties to mirki, kas eksistē šeit un tagad. Un viss, kas ir mums apkārt, ir mūsu organisma paplašinājums, viss ir saistīts. Iedvesmot var visvienkāršākie dzīves mirkļi. Cilvēks ir instruments, caur kuru šīs enerģijas un impulsus transformēt skaņdarbā. Ezotēriski runājot, galvenais ir noķert to sajūtu, un mūzikas instruments ir tikai līdzeklis, ar kuru to izteikt.”

Albums “RL Elektronix” klausāms muzikālajā platformā Bandcamp.com un taustāmā formātā būs pieejams tikai Riharda Lībieša koncertu norises vietās.

Albums tiks prezentēts kopā ar videoklipu dziesmai „Grace” 19. februārī kafejnīcā “Dad Cafe” Miera ielā 17 plkst. 20.00.

 1. gratis chatten says:

  echter, als u zich afmeldt bij het ​​chat voordat andere gebruikers ,
  alleen het deel van de Groep Chat dat u hebt deelgenomen aan zal gered worden .
  Als mens zijn we soms vergeten hoe een eenvoudig gesprek kan maken alles beter .
  Spots is video chatten op sociale netwerksites goed gedaan en biedt snelle – streaming live gratis chatten , werkt uitstekend met Google + ‘ s Circles voorzien die het mogelijk maakt te communiceren met specifieke groepen van vrienden , ondersteunt multi – chats en schakelt zelfs tussen verschillende vrienden – afhankelijk
  van wie aan het praten is op het moment .

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


*