Ceturtdien, 12. februārī ar enerģisku koncertu tiks atklāts festivāls Saxophonia 2015! Skanēs lirisku melodiju, karstasinīgu ritmu un aizkustinošas emocionalitātes piesātināta programma – Bernsteins, Geiss un Riharda Zaļupes jaundarbs saksofonu kvartetam un orķestrim.

Festivālu “Saxophonia” šogad ieskandinās vitālas enerģijas un lirisku melodiju, karstasinīgu ritmu un aizkustinošas emocionalitātes piesātināta programma, kurā saksofona spēles meistaru virtuozitāte savīsies ar sulīgās krāsās veidotu orķestra skanējumu. Kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri uz Lielās ģildes skatuves kāps gan pašmāju saksofonspēles lepnums – Rīgas Saksofonu kvartets, jaunā lasījumā interpretējot pirms pusotra gada pirmatskaņoto un  tieši viņiem arī veltīto Riharda Zaļupes koncertu saksofonu kvartetam un orķestrim “4+4 Squared”, gan Francijā dzīvojošais Filips Geiss – atzīts saksofonspēles un improvizācijas meistars, erudīts pedagogs un komponists, kurš savā daiļradē tiecas nojaukt stilistiskās robežas, radoši kombinējot klasiskās mūzikas tradīcijas ar svinga un džeza mūzikas elementiem, tautas melodijām un pat rokmūziku. Apliecinājums tam ir arī tās trīs Filipa Geisa kompozīcijas – “Sir Patrick”, “Sparkling fantasy” un “United colors”, kas festivāla “Saxophonia” atklāšanas koncertā izskanēs līdz ar leģendārā amerikāņu diriģenta un komponista Leonarda Bernsteina Simfoniskajām dejām no pasaulslavenā mūzikla “Vestsaidas stāsts” un uvertīru no operetes “Kandids”. Un pie diriģenta pults – Kaspars Ādamsons – viens no interesantākajiem jaunās paaudzes diriģentiem, kas nupat arī nominēts “Lielajai mūzikas balvai 2014” kategorijā “Gada jaunais mākslinieks”.

Mūziķi:Filips Geiss, saksofons

Rīgas Saksofonu kvartets
Liepājas Simfoniskais orķestris
Diriģents Kaspars Ādamsons

Programma:

Filips Geiss “Sparkling fantasy”
Filips Geiss “United colors”
Filips Geiss “Sir Patrick”
Rihards Zaļupe Koncerts saksofonu kvartetam un orķestrim
Leonards Bernsteins Simfoniskās dejas no mūzikla “Vestsaidas stāsts”

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


*