Pirmdien, 1. decembrī, plkst.18.00 Latvijas Radio I studijā notiks džeza koncerts, kurā pianists Madars Kalniņš muzicēs kopā ar draugiem un domubiedriem Ingu Bērziņu, Ievu Kerēvicu, Ingu Pētersonu, Andri Grunti, Arti Orubu, Gintu Pabērzu, Denisu Paškēviču un Norbertu Skrauci.

Aicinot uz šo notikumu, Sandra Ņedzvecka radio studijā tikās Madaru Kalniņu un dziedātāju Ingu Bērziņu.

Izgājis pilnu akadēmiskā pianista izglītības ceļu (Dārziņskola, Latvijas Valsts konservatorija), džezā Madars ir turpat 30 gadu: 1986. gadā viņš iesaistās Raimonda Raubiško un Gunāra Rozenberga džeza apvienībā, 1989. gadā uzsāk darbu Latvijas Radio bigbendā. Koncertējis dažādos festivālos ASV, daudzviet Eiropā. Madars ir arī daudzu oriģinālkompozīciju autors.

Pēc 2000. gada viņš pastāvīgi iesaistās dažādos džeza sastāvos: Riga Groove Electro,  Riga Groove Acoustic, Balticness, Colors of Brain , Deniss Pashkevich Quartet Resonance, Funk Therapy, Mirage Jazz Orchestra, Skygroove, Add Libitum, kā arī daudzis citos projektos, ar kuriem koncertē daudzviet Latvijā un ārzemēs.  Nominēts Mūzikas ierakstu Gada balvai 2013 kategorijā „Labākais džeza un blūza mūzikas albums” („Neizteiktie vārdi”, ar Ingu Bērziņu un grupu Add Libitum).

Madars Kalniņš ir arī pasniedzējs Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Džeza mūzikas katedrā un Rīgas Doma kora skolas Džeza nodaļā.

1.decembra koncertā  Madars Kalniņš izpaudīsies kā pianists un komponists, muzicējot ar saviem tagadējiem partneriem no grupām  Add Libitum  un Skygroove, kolēģiem no JV LMA un citiem.

Aicinām šo koncertu apmeklēt klātienē, piesakoties pa tālruni 67206647 (darbdienās) vai elektroniski lr3koncerts@latvijasradio.lv

Ieeja Radio mājā Doma laukumā 8 pirmdien, 1. decembrī, no plkst. 17.30, uzrādot personu apliecinošu dokumentu. Koncerta apmeklējums – bez maksas.

http://klasika.lsm.lv/lv/raksts/pa-celjam-ar-klasiku/madars-kalninjsh-un-inga-berzinja-par-dzheza-koncertu-latvijas-r.a45514/

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


*