Ieraksts ir džeza mākslinieku konkursā „Riga Jazz Stage 2014” izskanējušo skaņdarbu izlase.

The Best of Riga Jazz Stage 2014” iekļauti 12 skaņdarbi – gan oriģināldarbi, gan džeza klasika, to vidū konkursa Grand Prix ieguvēju – vokālistes Kristīnes Prauliņas (Latvija) un saksofonista Batuhan Salliel (Turcija) – izpildītie skaņdarbi. No oriģināldarbiem albumā iekļauta saksofonista Dāvja Jurkas kompozīcija „Room 400” un dāņu vokālistes Malene Kjaergaard dziesma „Temporary Love Song”. Izlasē dzirdami arī Vytaute Pupšyte (Lietuva), Toms Rudzinskis (Latvija), Tamir Grinberg (Izraēla), Isabella Lundgren (Zviedrija), Charlotta Kerbs (Somija), Ayse Cansu Tanrikulu (Turcija), Ajda Stina Turek (Slovenija) un Loren Battley (ASV).

Visi skaņdarbi ierakstīti „Riga Jazz Stage 2014” norises laikā „Splendid Palace”. Muzikālais pavadījums – Viktors Ritovs (taustiņi), Artis Orubs (sitaminstrumenti), Rihards Goba (ģitāra) un Edvīns Ozols (bass).

Starptautiskā džeza mākslinieku konkursa „Riga Jazz Stage” mērķis ir jaunu talantu atklāšana un prezentēšana starptautiska konkursa ietvaros, tā arī ir lieliska iespēja jaunajiem džeza māksliniekiem veidot kontaktus ar mūziķiem un mūzikas profesionāļiem no citām valstīm. Šogad konkurss norisinājās pateicoties nodibinājuma „Riga 2014” un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstam.

Konkurss „Riga Jazz Stage 2015” no 9. līdz 11.aprīlim notiks nominācijās „Džeza vokāls” un „Džeza trompete”.

„Riga Jazz Stage dalībnieki neapšaubāmi ir daļa no šī brīža jaunās džeza paaudzes. Norise, dalībnieki un žūrijas sastāvs liecina tikai par konkursa nozīmi un prestižu starptautiskajās džeza aprindās,” – Steve Rubie (606 Club, London)

Vairāk informācijas: www.rigajazz.lv

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


*