Festivāls „Rīgas Ritmi” piedāvā nebijušu starptautisku mūzikas projektu ar nosaukumu „Mare Balticum”, kurā piedalās Latvijas Radio bigbends un slavenais austrāliešu trompetists Džeimss Morisons – biļetes uz koncertu jau pieejamas!

Latvijas Radio bigbends gatavojas jaunam projektam – tā ietvaros bigbends pievēršas latviešu tautas folklorai. Projekta, kas īstenots Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas jeb „Rīga 2014” ietvaros, pirmatskaņojums notiks Rīgas Kongresu namā, 2014. gada 28. novembrī. Programmu veidos vairāk kā 10 unikāli skaņdarbi un tā tiks izpildīta kopā ar austrāliešu multi-instrumentālistu Džeimsu Morisonu (James Morrison), kurš arī ir šo skaņdarbu aranžētājs un autors. Džeimss Morisons jau viesojies Latvijā 2006. gadā festivālā „Rīgas Ritmi” ietvaros un ir priecīgs atgriezties Latvijā ar jaunu programmu.

Džeimss Morisons ir lielisks stāstnieks, vislabāk to darot ar mūzikas palīdzību – viņš ir izcils mūziķis, izpildītājs un dēkainis; austrālietis, kurš dzīvo dzīvi ar pilnu krūti!

Džeimss Morisons pārvalda visdažādākos instrumentus – trombonu, flīgelhornu, saksofonu, klavieres un kontrabasu – tomēr vislabāk pazīstams kā džeza trompetists. Viņš ir pasaulē zināmākais un populārākais džeza mūziķis no Austrālijas, kurš kļuva pazīstams jau 16 gadu vecumā, sniedzot pārsteidzošus koncertu ASV. Morisons ir uzstājies kopā ar Londonas simfonisko orķestri, kā arī īpašos koncertos Karalienei Elizabetei II un ASV prezidentiem līdzās tam – par nopelniem mūzikā apbalvots ar Austrālijas goda ordeni. Nesen atkārtoti iecelts par Kvīnslendas Mūzikas Festivāla māksliniecisko direktoru un par nopelniem džeza mūzikā uzņemts vienā no prestižākajām Austrālijas slavās zālēm „Allans Billy Hyde Graeme Bell Hall”. 2013.gadā Morisons ir arī diriģējis pasaules lielāko orķestri 7224 dalībnieku sastāvā.

„Džeimss Morisons ir fenomenāls mūziķis – par to nav nemazāko šaubu! Slavas un profesionalitātes virsotnes, kuras pat paši talantīgākie mūziķi tiecas sasniegt ar grūtu darbu, Džeimss iekaro bez īpašas piepūles un piespiešanās. Viņam spēlēt instrumentus ir tas pats kas mums, mirstīgajiem, staigāt un elpot – viņš vienkārši to dara!” – britishtrombonesociety.

Biļetes pieejamas visās „Biļesu serviss” kasēs un internetā – www.bilesuserviss.lv

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


*