Festivāla «Eiropas Ziemassvētki» ietvaros 6. decembrī Kongresu namā notiks džeza dzimtenes Amerikas un Latvijas satikšanās uz vienas skatuves, kad Latvijas Radio bigbendam pievienosies viena no pasaulē labākajām džeza vokālajām grupām, «Grammy» balvas ieguvēji – «New York Voices»

«New York Voices» plašais muzikālais ampluā septiņos studijas albumos ietver klasisko, R&B, džeza un popmūziku. Jau divdesmit gadu grupa ceļo pa visu pasauli, koncertējot pasaules slavenākajās koncertzālēs.

Portāls AllAboutJazz.com raksta: «Nav nemaz jābūt fanātiskam džeza fanam, lai spētu novērtēt šo ansambli. Grupas radītie aranžējumi, vitālā enerģija un aizrautīgā muzicēšana paceļ to visaugstākās klases līmenī. Protams, tas nav brīnums, kad, satiekoties četriem izcili talantīgiem vokālistiem vienā kolektīvā, rodas neaizmirstama vokālās un instrumentālās mūzikas klausīšanās pieredze.»

Manchester Craftsmen’s Guild: «Ar perfekti nostrādātu un nopietnu attieksmi savā priekšnesumā un skatuviskajā stājā New York Voices klausītājiem liek noticēt, ka tas viss tapis rotaļīgā vieglumā – tik nepiespiesti viegli tas šķiet.»

«New York Voices» plašais muzikālais ampluā septiņos studijas albumos ietver klasisko, R&B, džeza un popmūziku. Jau divdesmit gadu grupa ceļo pa visu pasauli, koncertējot pasaules slavenākajās koncertzālēs.

«Latvijas Radio bigbends ir liels sasniegums mūsu kultūrai,» atzīst bigbenda patrons Raimonds Pauls. 2012. gadā atjaunotais bigbends neatlaidīgi turpina radošos meklējumus, sadarbojoties ar pasaules klases mūziķiem un vokālistiem. Šobrīd bigbends ir paguvis izveidot vairākas starptautiski nozīmīgas sadarbības ar džeza mūzikas grandiem, kas ir pazīstami visā pasaulē. Bigbenda sastāvā muzicē ievērojams zviedru trompetists Lase Lindgrēns. Tostarp Latvijas Radio bigbends ir uzstājies ar leģendāro amerikāņu džeza vokālistu Kurtu Elingu un izcilo itāļu džeza dīvu Robertu Gambarinu. Roberta atzinusi, ka Latvijas Radio bigbenda un tā solistu uzstāšanās bija satriecoša. «Latvijas Radio bigbends ir lielisks! Šis bigbends ir pelnījis stabilu un spožu nākotni,» – tā par bigbendu izteicās Kurts Ellings. Savukārt pianists un aranžētājs Lorencs Hobgūds atzinis, ka, «strādājot kopā, bigbends bija atvērts un brīvs no aizspriedumiem attiecībā uz mūzikas skanējuma atdzīvināšanu. Ne visi bigbendi to spēj.»

Biļetes var iegādāties «Biļešu paradīzes» kasēs.

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


*