Šogad, no 3. līdz 6. jūlijam, Rīgā norisināsies mūzikas festivāls „Rīgas Ritmi 2013”, kas džeza cienītājiem sagatavojis muzikāli krāšņu koncertu buķeti. Festivāls piedāvā arī vairākus brīvdabas koncertus – Atpūtas parkā „Egle” (Vecrīgā) un Kalnciema kvartālā, kā arī – uz „Origo Summer Stage” brīvdabas skatuves, kur notiks festivāla atklāšanas koncerts.
Festivāla atklāšanas pasākums jau 3. jūlijā no plkst. 17.00 uz brīvdabas skatuves „Origo Summer Stage”, kur festivālu atklās pašmāju Riga Jazz Quartet, Ori Dakari, kā arī jaunie talanti – Laura Budreckyte, Evilena Protektore, Daniel Cacija un Elīna Viļuma.
4. jūlijā uz atpūtas parka „Egle” skatuves kāps Dominion Man, kurš pārstāv gospeļregeja žanru. Savu muzikālo programmu atskaņos arī Frank/Pashkevich Experience – džeza projekts, kā sastāvu veido latviešu saksofonists Deniss Paškevičs un dāņu ģitārists Christian Frank! Paši mākslinieki sadarbību raksturo kā modernā džeza un blūza apvienojumu, kura ietvaros tiek ne tikai improvizēts, bet arī izspēlētas jau iepriekš sagatavotas liriskas pasāžas.
5. jūlijā brīvdabas koncertu cienītājiem būs iespēja dzirdēt multinacionālu apvienību – K.Trio, kura skanējumā meistarīgi tiek apvienota džeza virtuozitāte un rokmūzikai raksturīgā emocionalitāte, kā arī – ģitārspēles brīnumbērna Andreasa Varady Trio. Viņa unikālais talants ir izraisījis patiesu izbrīnu džeza cienītāju vidū. Apdāvinātais zēns ir kļuvis par visjaunāko dalībnieku, kurš jebkad ir uzņēmies džeza sesijas vadību pasaulslavenajā Ronnie Scott džeza klubā Londonā.
6. jūlijā festivāla brīvdabas koncertus noslēgs Dynamic Groove Society un Heikko Remmela jam sesija. Dynamic Groove Society ir īpaši festivālam “Rīgas Ritmi 2013” veidots projekts, un tā sastāvā apvienojušies instrumentālās un elektroniskās mūzikas mākslinieki no Dānijas un Latvijas. Savukārt, Heikko Remmels ir igauņu kontrabasists, kurš šogad kļuvis par laureātu starptautiskajā džeza mākslinieku konkursā „Nõmme Jazz”.
Kalnciema Kvartāla apmeklētājus 4. jūlijā priecēs K.Trio kopā ar ģitāristu no Izraēlas Ori Dakari un džeza vokālisti no Latvijas – Evilenu Protektori.
Brīvdabas koncertos ieeja bezmaksas
Centrālie festivāla koncerti kā allaž norisināsies Rīgas Kongresu namā. Trīs vakarus pēc kārtas džeza cienītāji varēs baudīt koncertus, kuros uzstāsies Robert Glasper, Somi, Medeski Martin & Wood, Butterscotch, kā arī Diane Schuur un Laima Jansone.
Vairāk informācijas meklējiet: www.rigasritmi.lv

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


*