„Rīgas Ritmi 2013” piedāvā – jaunā afrikāņu džeza māksliniece SOMI 4. jūlijā Kongresu namā!

 Lai gan lielu savas dzīves daļu Somi jeb Laura Aubrija Kabasomi Akiiki Kakoma ir pavadījusi Čikāgā, ASV, viņas mūziku ir iespaidojušas viņas Ruandiešu saknes, kā arī ceļojumi pa Āfrikas kontinentu, darbojoties bērnu palīdzības organizācijās. Mūziķes mājaslapa vēstī „Somi Tevi mīl un šobrīd rada jaunas skaņas un atmiņas Lagosā, Nigērijā”.

Somi ir sadarbojusies ar dažādu žanru māksliniekiem Mos Def, Bobiju Makferinu, Džonu Ledžendu, Paulu Saimonu, kā arī leģendāro Dienvidāfrikas trompetistu un mākslinieces iedvesmas avotu Hjū Masekelu un citiem.

„The Boston Globe” raksta, ka „Somi paceļ savu skaņu pavisam citā līmenī”, un daudzi viņu salīdzina ar tādām pasaulslavenām vokālajām māksliniecēm kā Ninu Simonu un Sezāriju Evoru.

Dziedātāja un čelliste ir pabeigusi Ņujorkas Universitātes Tiša Mākslas skolu un pirmo atpazīstamību guvusi 2007. gadā ar dziesmu „Ingele”. Jāpiebilst, ka Somi dzied gan angļu, gan jorubu, gan nigēriešu valodās.

Somi ir svarīgi palīdzēt citiem – 2011. gadā māksliniece kļuva par „TED Global” konferences dalībnieci, kā arī ir nodibinājusi bezpeļņas organizāciju „New Africa Live”, kas veltīta jauno afrikāņu mākslinieku un mūziķu popularizēšanai.

4.jūlijā SOMI uzstāsies vienā koncertā ar šī gada Grammy balvas ieguvēju Robertu Glasperu!

http://www.youtube.com/watch?v=K9Bd3dMf6i0

Biļetes nopērkamas „Biļešu Serviss” kasēs un internetā: www.bilesuserviss.lv

Vairāk informācijas meklējiet: www.rigasritmi.lv

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


*