Tallinā, no 3. līdz 4.maijam, norisinājies konkurss „Nõmme Jazz”, kurā pirmo vietu ieguvusi jaunā džeza vokāliste no Latvijas – Rūta Dūduma!

Konkursam bija pieteikušies vairāki jaunie džeza mākslinieki no Lietuvas, Igaunijas, Norvēģijas, Polijas, Somijas un Latvijas. Konkurss „Nõmme Jazz” norisinās divās nominācijās, no kurām ik gadu nemainīga ir „Vokāls”. Šogad kā otrā tika izvēlēta nominācija „Bass”. Pārstāve no Latvijas – Rūta Dūduma – ieguvusi godpilno pirmo vietu nominācijā „Vokāls”! Balvās jaunā vokāliste ieguva privilēģijas uzstāties festivālos „Turku Jazz”, „Kaunas Jazz” un „Juu jääb”.     Konkursa „Nõmme Jazz” žūrijas sastāvā, līdzās lielāko Igaunijas, Lietuvas un Somijas, un Norvēģijas džeza festivālu direktoriem, bija arī festivāla „Rīgas Ritmi” un konkursa „Riga Jazz Stage” mākslinieciskais direktors Māris Briežkalns. Īpašā „Rīgas Ritmi” balva – uzstāšanās šī gada festivālā – tika piešķirta nominācijas „Bass” otrās vietas ieguvējam Heikko- Joseph Remmel no Igaunijas.

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


*