Piektdien, 24.maijā, plkst. 20 koncertzālē «Baltais flīģelis» projekta «Alternatīvais flīģelis» ietvaros muzicēs džeza mūziķis, arābu mūzikas instrumenta ūda spēles virtuozs, unikālas balss īpašnieks, dziedātājs Dafers Jusefs (Dhafer Youssef). Kopā ar Daferu Jusefu muzicēs starptautiska mūziķu apvienība – igauņu pianists Kristjans Randalu, kontrabasists Fils Donkins no Lielbritānijas un francūzis, sitaminstrumentālists Šanders Sardjoe, informē Inese Zagorska, koncertzāles «Baltais flīģelis» vadītāja.

Dziedātājs un ūda spēles virtuozs no Tunisijas Dafers Jusefs ir viens no harismātiskākajiem un hipnotiskākajiem māksliniekiem pasaulē. Jusefa izpildītajai mūzikai piemīt mistiska nokrāsa, ko piešķir mākslinieka iespaidīgā balss. «Pirms gada projektā «Alternatīvais flīģelis» piedalījās Vācijā dzīvojošais igauņu džeza pianists Kristjans Randalu, un šī satikšanās mūzikā šogad atnesusi vienreizēju iespēju Latvijā dzirdēt savdabīgo Ziemeļāfrikas, arābu pasaules mākslinieku Daferu Yusefu, kura mūzikā sintezējas globālās pasaules muzikālie virzieni,» stāsta koncertzāles vadītāja Inese Zagorska.

Dafera Yusefa māksla klausītājā modina vēl neapgūtu un bagātu skaņu pasauli, vēl nepiedzīvotas izjūtas, viņa mūzika ir burvestība mūsdienīgā mūzikas skanējumā. Apvienojot garīgo sufisma kvalitāti ar mūsdienu džezu, viņš ir ienesis jaunu, tikai sev raksturīgu mūzikas skanējumu, kura pamatā ir jau atzītu vērtību un pavisam jaunu vēsmu radoša simbioze. Viņa mūzikas sniegums ir unikāls, un to novērtējuši klausītāji visā pasaulē.

«Tunisijas dziedātāja balss ir kā neparasts instruments, bez vārdiem plūstoša, no kaislīga tenora līdz kosmiskam falsetam,» raksta «The Times».

http://www.youtube.com/watch?v=TDCQG9ZDSRU&feature=player_embedded

Dafera Jusefa kvartetā muzicē pieredzējuši un sevi starptautiski jau apliecinājuši džeza meistari, kontrabasists Fils Donkins no Lielbritānijas un francūzis, sitaminstrumentālists Šanders Sardjoe, kā arī Latvijā zināmais igauņu pianists Kristjans Randalu, kurš spēlējis slavenajā Kārnegī zālē (Carnegie Hall) un Linkolna centrā (Lincoln Center) Ņujorkā, Berlīnes koncertzālē (Berlin Konzerthaus), koncertturnejās ASV un Kanādā, Eiropā, Korejā, Izraēlā, Ēģiptē un ir pieprasīts visos nozīmīgākajos džeza forumos pasaulē.

Komponists, dziedātājs, un arābu mūzikas instrumenta ūda spēles lietpratējs Dafers Yusefs dzimis 1967.gada 19.novembrī Tunisijā. Mākslinieka interese par mūziku radās agrā bērnībā, piecu gadu vecumā. Dafers sāka ar dziedāšanu islāma tradīcijās, kas ļāva iepazīt dzimto mūzikas kultūru, tomēr mākslinieks neapstājās pie tradicionālajām mūzikas zināšanām un vienmēr vēlējies iepazīt, izprast pasaules mūziku un sniegt tai savu vienreizējo interpretāciju. 1990. gadā mūziķis atstāja dzimto Tunisiju un devās uz Eiropu. Parīzē un Vīnē, muzicējot kopā ar dažādu nāciju mūziķiem, arī izveidojās personīgais Dafera Jusefa mūzikas raksturs. Mākslinieks uzstājies Austrijā, Francijā, Vācijā, Šveicē, daudzās citās Eiropas valstīs un ASV. Tagad atkal atgriezies savā dzimtenē.

Dafers Jusefs izdevis piecus albumus un strādājis ar ierakstiem kopā ar Sainkho Namchylak, Paolo Fresu, Arto Tuncboyacian, Linda Sharrock, Wolfgang Puschnig, Christian Muthspiel, Jamey Haddad, Iva Bittova, Tom Cora un citiem nozīmīgiem pasaules mūziķiem.

Biļetes nopērkamas koncertzāles «Baltais flīģelis» kasē: darba dienās 10.00-18.00, kases tālrunis 67974787 un «Biļešu paradīzes» tirdzniecības vietās, kā arī www.bilesuparadize.lv

 

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


*