Sestdien, 25. maijā, Kaņepes Kultūras centrā Rīgā ar savu pirmo un pagaidām vienīgo koncertu Latvijā viesosies instrumentālās ģitārmūzikas kolektīvi “Lento” no Itālijas un “The Samuel Jackson Five” no Norvēģijas.

Divi no šī brīža ievērojamākajiem žanra kolektīviem Eiropas ziemeļos un dienvidos apvienojušies kopīgā turnejā gan lai turpinātu atzīmēt pagājušogad izdotos jaunākos studijas veikumus – “SJ5” ceturto, bet “Lento” trešo albumu “Anxiety Despair Languish”, gan tāpēc, ka abus vieno kopīga izdevniecība “Denovali Records”.

“Lento” ir kolektīvs no Romas, kura pirmsākumi meklējami 2004. gadā. Sākuši, uz brīdi pātraukuši un atkal atsākuši, “Lento” savu debijas albumu “Earthen” izdeva 2007. gadā. Neizbēgami viņu mūzikā tiek meklētas un atrastas atsauces uz tādu grupu kā “Neurosis”, “Earth” un “Godspeed You! Black Emperor” daiļradi, un mūziķi paši tam nepretojas. Tā vietā pavīpsnā un pašironiski sevis pārstāvēto otro, trešu vai kuru tur vilni nosauc par “post-everything”. Nudien, “Lento” savā mūzikā apvieno gan ambient, gan doom un hardcore estētiskos elementus, veidojot savu rokrakstu un personīgas muzikālās pieredzes pasāžas. Līdz šim brīdim grupa izdevusi vēl divus studijas albumus – “Icon” (2011. gadā) un jau pieminēto “Anxiety Despair Languish” pagājušā gada nogalē, kurā, grupasprāt, izdevies iemiesot it kā nesavienojamo – tā ir gan mūzika cilvēkiem, kuri tādu nav raduši klausīties, gan tiem, kuri klausās tikai un vienīgi šādu mūziku. Realizēts arī viens koncertalbums, kā arī 40 minūtes ilga improvizācijas sesija ar tautiešiem “Ufomammut”. Nu pienācis laiks stāties uz skatuves Latvijas publikas priekšā.

Norvēģu kolektīvs “The Samuel Jackson Five” jeb, kā viņus pieņemt apzīmēt saīsināti – “SJ5”, pirms desmit gadiem dibināts Oslo. Sākotnējā iecere par drum’n’bass projektu ātri vien pārauga vispārējā eklektikā. Mūziķi aizraušanos gan ar “King Crimson” un “Yes”, gan Džonu Koltreinu, Stravinski, Niku Dreiku un “Do Make Say Think” atspoguļo savā mūzikā, liekas, bez mazākās sviedru lāses uz pieres. Apzināti vai nē, taču “SJ5” ar katru jaunu kompozīciju un ierakstu, šķiet, vēl vairāk attālinās no sev sākotnēji uzspiestā post-rock zīmoga, un viņu jaunākajā veikumā drīzāk saklausāmas tautiešu “Jaga Jazzist”, “Arcade Fire”, pieminēto “Yes” un pat angļu tautas mūzikas ietekmes nevis “Mogwai” vai “Godspeed You! Black Emperor” episko un melanholisko instrumentāciju pēdas. Kā apgalvo grupas pazināeji un mūzikas kritiķi, ejot šo ceļu kolektīvs noteikti turpinās gūt atzinību gan iepriekš svešās auditorijās, gan vienlaikus izaicināt sev uzticīgos klausītājus. Koncerts Kaņepes Kultūras centrā 25. maijā būs pirmais un vienīgais Latvijā abu grupu kopīgās Eiropas turnejas ietvaros. Biļetes uz šo koncertu iepriekšpārdošanā pieejamas elektronisko biļešu tirdzniecības vietnē Bezrindas.lv. Tikai pašu pirmo biļešu cena šobrīd – Ls 5.00. Ar laiku tās kļūs dārgākas.

Info: +371 26546213

 Internetā:

www.lento-icon.blogspot.com

www.sj5.no/

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


*