5.jūlijā Kongresu namā pirmo reizi Latvijā uzstāsies viena no spilgtākajām mūsdienu pianistēm pasaulē – Hiromi Uehara. Viņas spēles stils nav ievietojams kāda konkrēta stila rāmjos. Tas nav tīrs džezs, roks vai klasiskās mūzikas interpretācija, Hiromi muzicēšanas stils ir ļoti eksperimentāla, cenšoties izvilināt no klavierēm visas iedomājamās un neiedomājamās skaņas. Pati māksliniece sevi sauc par „mazo japānieti”, bet uz skatuves viņa pārsteidz ar neticamu enerģiju, dinamisku priekšnesumu un veikliem pirkstiem, kas nekļūdīgi izspēlē visas viņas fantāzijas.

Hiromi klavierspēli sāka apgūt 6 gadu vecumā, jau pusaudzes gados uzstājās kopā ar Čehijas filharmonijas orķestri un ierakstīja skaņdarbus ar Chick Corea, vienu no mūsdienu vadošajiem džeza pianistiem. Pēc Japānā apgūtās izglītības, Hiromi iestājās Bērklijas mūzikas koledžā (Berklee College of Music), ASV – tur viņas neparasto talantu pamanīja izcilais džeza pianists Ahmad Jamal, kurš sekmēja viņas izaugsmi un arī noteikti saucams par vienu no Hiromi iedvesmotājiem.

Hiromi pirmo reizi džeza cienītājus savaldzināja ar debijas albumu „Another Mind” (2003). Dzimtajā Japānā albums ieguva zelta diska statusu (tika pārdots 100 000 eksemplāru) un uzvarēja Japānas Ierakstu Industrijas Asociācijas (RIAJ) nominācijā „Gada džeza albums.” Arī nākamie pianistes albumi vienmēr guvuši atzinību: Hiromi uzvarējusi Swing Journal nominācijās „Jaunā zvaigzne” un „Gada albums”, Jazz Life nominācijā „Zelta albums”, Boston Music Awards nominācijā „Labākais džeza priekšnesums” un Guinness džeza festivālā nominācijā „Uzlecošā zvaigzne.”

Pianistes jaunākais albums „Voice” (2011) ir muzikāls eksperiments, kurā māksliniece bez vārdiem cenšas izteikt visdažādākās cilvēku emocijas. Par jaunāko albumu Hiromi raksta: „Ticu, ka cilvēku patiesā balss tiek pausta caur emocijām. Tas nav vārdos izsakāms, bet atrodams katra cilvēka sirdī – tā ir patiesā balss. Instrumentālajā mūzikā ir ļoti līdzīgi – tajā nav vārdu, tikai mūzika.”

“Hiromi pārsteidz ar sev vien raksturīgu virtuozu tehniku, apdullinoši veiklām pirkstu kustībām, rotaļīgu entuziasmu un neizsīkstošu enerģiju.”
– Oakland Tribune

http://www.youtube.com/watch?v=FKGwIjqdm3A

Jūti ritmu!
Vairāk informācijas meklējiet www.rigasritmi.lv
Biļetes var iegādāties Biļešu servisa kasēs un internetā www.bilesuserviss.lv

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


*