No 4. līdz 7. jūlijam notiks festivāla „Rīgas Ritmi” meistarklases. Meistarklases ir viens no festivāla stūrakmeņiem un tiek organizētas jau divpadsmito gadu ar mērķi paplašināt studentu izpratni par mūziku, apgūstot mūsdienu mūzikas stilu īpatnības. Nodarbības vadīs pasaulē atzīti, izcili mūziķi un pedagogi, sniedzot jaunajiem talantiem iespēju gūt jaunas teorētiskas un praktiskas zināšanas.

Meistarklašu dalībniekiem nav noteikts vecuma ierobežojums. Tās paredzētas interesentiem ar dažādu līmeņu pieredzi – iesācējiem, amatieriem, profesionāļiem. Iepriekšējā muzikālā pieredze ir vēlama, taču nav obligāta.
Pieteikšanās meistarklasēm sākās 23. aprīlī un noslēdzas 30. jūnijā.

Meistarklašu pedagogu komanda:
DOMINIQUE EADE /ASV/ – vokāls, vokālie ansambļi.
Džeza dziedātāja, komponiste, dziesmu tekstu autore, iespējams viena no šīs paaudzes apdāvinātākajām un drosmīgākajām interpretāciju meistarēm, kā arī viena no pieprasītākajām vokālajām pedagoģēm – pasniedz vokālās nodarbības prestižajā New England konservatorijā, ASV. Viņas atpazīstamākie skolnieki – Luciana Souza, Sara Lazarus, Lisa Thorson, Julie Hardy, Kris Adams, Aoife O’Donovan, Roberta Gambarini un daudzi citi.

ANTONIO CIACCA /Itālija/ASV/ – džeza klavieres, mūzikas menedžments.
Izcils pianists, kura blūza, bībopa un gospeļu apvienojums ir izveidojis viņam vien raksturīgu kompozīciju skanējumu. Strādajis par džeza programmas direktoru Jazz at Lincoln Center, Ņujorkā. Šobrīd darbojas kā pasniedzējs Džuliarda skolā, Ņujorkā.

NILS WOGRAM /Vācija/ – trombons, džeza ansamblis.
Viens no talantīgākajiem jaunās paaudzes trombonistiem Eiropā, kurš ļoti dabīgā veidā savieno tādus mūzikas stilus kā bībopu, džezu, fanku un moderno mūziku. Strādā par pasniedzēju Lucernas Mūzikas Konservatorijā, Šveicē.

VICTOR BAILEY /ASV/ – basģitāra.
Mūziķis, kas jau no 20. gs. 70-tajiem gadiem tiek uzskatīts par vienu no pasaules dižākajiem basģitāristiem. Starptautisku atzinību ieguva pievienojoties džeza grupai “Weather Report”. Izdevis trīs basģitārista solo albumus (“Low Blow”, “That’s Right”, “Bottom’s Up”), kuros atklājas viņa talants kā komponistam, aranžētājam, taustiņinstrumentālistam, bundziniekam un pat dziedātājam.

ASTILLERO /Argentīna/ – modernā tango un urban tango stili un to izpildīšana.
Grupu veido septiņi jauni mūziķi, kas jau no agras bērnības dzīvi vadījuši tradicionālā Argentīnas tango vidē. Izmantojot klasiskos tango instrumentus – vijoli, čellu, basu, klavieres, kā arī divas bandoneones, viņi izveido oriģinālas kompozīcijas ar gluži jaunu tango izpratni, ietverot mūsdienu pilsētas džungļu noskaņu.

Vairāk informācijas par reģistrēšanos un meistarklašu nodarbībām meklēt festivāla mājas lapā www.rigasritmi.lv

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


*