Ceturtdien, 29.martā plkst. 19:00 Latvijas Radio 1.studijā uz koncertu Mana pasaule , kas veltīts izcilā trompetista, aranžētāja un komponista Gunāra Rozenberga 65.jubilejai aicina Mirage Jazz Orchestra.

Mirage Jazz Orchestra

Reiz kādā intervijā mūsu izcilais trompetists, aranžētājs un komponists Gunārs Rozenbergs atzinās, ka orķestra priekšā, uz skatuves kā diriģents jūtas ļoti neērti, jo ir taču jau visu padarījis – uzrakstījis, iestudējis. Cita lieta, kad pats paņem trompeti rokā! Šāda sajūta – ka Gunārs pēc labi padarīta darba ir kaut kur tepat, nevis orķestra priekšā, bet ar trompeti maliņā – droši vien pārņems arī 29. marta vakarā, kad Latvijas Radio 1. studijā notiks Rozenberga 65. jubilejai veltīts koncerts Mana pasaule.

Gunārs RozenbergsLatvijas Radio mūziķis nostrādājis veselus 28 gadus, tāpēc nav nekāds brīnums, ka koncerts notiks tieši šeit, tiesa, bez paša gaviļnieka, kura trompete apklusa 2009. gada maijā. Un, tā kā pēdējos piecus gadus šī talantīgā mūziķa dzīves un darba ceļš bija cieši savijies ar Mirāžas džeza orķestri, tad likumsakarīgi, ka tieši šis kolektīvs atgādinās par Rozenberga izcilo devumu mūsu mūzikā gan ar skaņraža oriģinālkompozīcijām, gan aranžējumiem, no kuriem dažs, piemēram, brazīliešu autora Antonio Karlosa Džobima skaņdarbam Aqua de beber (Dzeramais ūdens), tapis īsi pirms Gunāra aiziešanas mūžībā.

Šis koncerts iecerēts kā intīma tikšanās ar klausītājiem Gunāram Rozenbergam savulaik par mājām kļuvušajā studijā, kur tikai pavisam nedaudzi klausītāji varēs kļūt par lieciniekiem tam, kā trompetists Normunds Piesis spēlēs solopartiju Rozenberga 1979. gadā tapušajā Balādē trompetei. Protams, Gunāra spožajam, artistiskajam priekšnesumam būs grūti līdzināties, un to arī nevajadzētu gaidīt, jo Rozenberga spēles stils ir tikpat neatkārtojams kā viņa aranžētāja rokraksts. Iztikdams bez absolūtās dzirdes, Gunārs, sajūsminādamies par Latīņamerikas ritmiem, savus aranžējumus padarījis unikālus ar nerimtīgi urdošo, samezgloti sarežģīto ritmu, dzīdams uz priekšu, līdzi savam pulsējošajam dzīves tempam orķestra mūziķus. Šī unikālā, temperamentīgā, tikai Gunāram raksturīgā džeza „asinsrite” būs jūtama kā pirms daudziem gadiem tapušajās partitūrās, tā, jau īpaši Mirāžas džezmeņiem rakstītajās, pēdējā laika kompozīcijās.

Par koncerta Mana pasaule īpašo viesi kļūs Gunāra Rozenberga kādreizējais līdzgaitnieks, sitamo instrumentu mūziķis Māris Briežkalns, jo tiks atskaņots 1981. gadā sacerētais Skaņdarbs 2 sitamo instrumentu komplektiem un bigbendam.

Orķestra mākslinieciskais vadītājs Lauris Amantovs pastāstīja, ka īpaši šim koncertam iestudēts sacerējums Supermārkets, jo viens no sarīkojuma mērķiem bija atskaņot arī mazāk zināmas, ne tikai pašas populārākās meistara kompozīcijas.

Teksta autore: Daiga Mazvērsīte, LR2

Koncertu organizē Mirage Jazz Orchestra un Džeza orķestru atbalsta biedrība.
Atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, Rīgas Dome, Latvijas Radio un Draugiem.lv

Biļetes „Biļešu paradīze” kasēs, www.bilesuparadize.lv un 1 stundu pirms koncerta Latvijas Radio foajē. Biļetes cena  Ls 8.-  Vietu skaits ierobežots.

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


*