Čikāgas bērnu koris30. aprīlī festivālā RĪGAS RITMI kopā ar vokālās mākslas fenomenu Bobiju Makferinu uzstāsies Čikāgas Bērnu koris (Chicago Children Choir) Žozefīnes Lī vadībā.

Tā būs iespēja iepazīties ar kompozīcijām no albūma “VOCAbuLarieS,” kas ir Bobija Makferina grandiozais mūzikas projekts, tapis septiņu gadu laikā. Tā ieskaņošanā piedalījušies 50 vokālisti no visas pasaules, tostarp arī Žozefīne Lī, Čikāgas bērnu kora vadītāja. Kopā radīta mūzika, kas piesātināta gan ar pasaules mūzikas tradīcijām, gan džeza, popa un klasiskās mūzikas vērtībām. Albūms „VOCAbuLarieS” šogad nominēts prestižajai Grammy mūzikas balvai trīs kategorijās! Grammy balvu pasniegšanas ceremonija norisināsies 13. februārī.

2000. gadā koris un Bobijs Makferins kopā uzstājās Čikāgas teātrī. Tā bija pirmā, taču ne pēdējā kora un Makferina muzikālā sadarbība. 2003. gadā viņi kopā muzicēja Ravīnijas festivālā (Ravinia Festival). Šajā pat festivālā Čikāgas Bērnu koris un Bobijs Makferins uzstājās arī 2010. gada jūnijā, izpildot tieši projekta VOCAbuLarieS kompozīcijas.

Čikāgas Bērnu kora vadītāja Žozefīne Lī atklāj, ka viena no lieliskākajām Bobija Makferina īpašībām ir tā, ka Bobijs uz skatuves un Bobijs ikdienā ir viena un tā pati personība. Uzstāšanās kopā ar viņu ir ļoti personīga pieredze katram dziedātājam un publika jūt šo enerģiju. Katrs muzikālais mirklis kopā ar viņu ir neaizmirstams, jo tu zini, ka tas ir patiess un ka neviena uzstāšanās nekad nelīdzināsies citai.

Mūzika ir kas vairāk par notīm uz lapas. Mēs ticam, ka caur mūzikas radošo izpausmi un izcilības ekspektācijām mēs varam nojaukt rasu, reliģiju un ekonomisko atšķirību barjeras, lai radītu harmoniskāku un taisnīgāku sabiedrību.” – tā kora vadītāja Žozefīne Lī.

Čikāgas Bērnu Kora balsu kopums rada neatkārtojamu skanējumu. Koris sadarbojies ar tādiem māksliniekiem kā Luciano Pavarotti, Quincy Jones, Beyonce Knowles u.c.

Rīga ir vienīgā no Baltijas valstu galvaspilsētām, kurā Čikāgas Bērnu koris un Bobijs Makferins uzstāsies kopā. Kora vadītāja Žozefīne Lī ar nepacietību un prieku gaida viesošanos festivālā Rīgas Ritmi, jo tā būs unikāla iespēja kaut mazliet iepazīt šo zemi un tās kultūru. Gan Žozefīnei, gan koristiem šī būs ne tikai pirmā viesošanās Latvijā, bet arī pirmā viesošanās Baltijas valstīs.

Koncerts notiks 30.aprīlī, 19:00 Rīgas Kongresu namā. Biļetes jau pārdošanā Biļešu Serviss kasēs un internetā – www.bilesuserviss.lv

Vairāk informācijas – www.rigasritmi.lv

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


*