26. aprīlī, plkst. 19.00 Rīgas Kongresu namā festivāla „Rīgas Ritmi”  pavasara sesijas ietvaros uzstāsies Eiropas jauno mūziķu apvienība Eiropas Džeza Orķestris.

Eiropas Džeza Orķestris ir Dānijā dibinātās organizācijas „Swinging Europe” izlolots projekts, kura ietvaros no dažādām Eiropas valstīm ik gadu tiek atlasīti talantīgi jaunie mūziķi vecumā no 18-30 gadiem, lai izveidot džeza bigbendu un dotos vērienīgā koncerttūrē. Katru gadu projektam tiek piesaistīts cits diriģents un aranžētāji, atlasīti citi mūziķi. Tādējādi katra tūre ir absolūti unikāla.

2011. gada apvienības programmu raksturo etniskām tradīcijām piesātināts modernais džezs jeb – pasaules džezs. Saplūstot Eiropas un Amerikas afrikāņu muzikālajam mantojumam. Orķestra galvenais diriģents un komponists ir  Jere Laukkanen /Somija/. Tiks atskaņotas arī Raul Sööt /Igaunija/ kompozīcijas.

2005. gadā Eiropas Džeza Orķestris apvienojās ar leģendāro EBU Big Band (Eiropas Raidorganizāciju savienības Bigbends ), kas dibināts jau 1965. gadā. Apvienība EBU Big Band būtiski ietekmējusi pasaules džeza skatuvi, iepazīstinot ar daudzām izcilām mūzikas personībām.

Kopš projekta sākotnes tajā piedalījušies gandrīz 300 mūziķi no visas Eiropas, to skaitā arī jaunie mūziķi no Latvijas. 2004.gadā Eiropas Džeza Orķestra sastāvā muzicēja Intars Busulis, kopumā piedaloties 13 koncertos Eiropā un Kanādā.

“Cepuri nost par rīkotāju ieceri katru reizi aicināt citu diriģentu, vākt jaunu komandu, jo radošais gars visu laiku paliek tāds dzīvs un darbīgs – gala rezultāts ikreiz ir labs pārsteigums, jo katrs mūziķis taču nāk ar savu skatījumu, savu pieredzi un tad kā tas viss tiek likts kopā.., man patika”- tā Intars Busulis.

Sīkāka informācija –  www.rigasritmi.lv

Biļetes Biļešu serviss kasēs un internetā www.bilesuserviss.lv

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


*