3.jūnijā 19.00 Mazajā ģildē pianists Reinis Zariņš sniedz koncertu Rīgas publikai pirms uzstāšanās prestižajā Vigmora  zālē Londonā.

Reinis Zarins - pianist from LatviaZariņš ir viens no spilgtākajiem Latvijas jaunajiem pianistiem. Par to klasiskās  mūzikas cienītāji  varēja pārliecināties viņa solokoncertā Latviešu biedrības  namā 2007. gadā, kā  arī Liepājas Pianisma Zvaigžņu festivālā. Reinis Zariņš mācījies Jāzepa Mediņa Rīgas mūzikas skolā pie Renē Salaka, Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā pie Rafi Haradžanjana. Jēlas universitātē viņa pedagogs ir Boriss Bermans, bet patlaban Zariņš studē Londonas Karaliskajā Mūzikas akadēmijā pie Kristofera Eltona. Zariņš piedalījies vairākos starptautiskos konkursos, koncertējis Baltijas valstīs, Eiropā un ASV. Pēc uzvaras Londonas mūzikas augstskolu studentu konkursā 2009. gada rudenī, Reinis Zariņš uzstāsies vienā no pasaules prestižākajām kamerzālēm – Londonas Vigmora zālē. Mūziķis uzsver, ka izvēloties  savu koncertprogrammu pirmkārt domā par klausītāju, jo vēlas publiku ievest aizraujošajā mūzikas  pasaulē, kas liek aizmirst ikdienu, lai ieklausītos klaviermūzikas skaņās. Zariņa  koncertprogrammu raksturo plaša  izjūtu gamma. Koncertā izskanēs Franča Šūberta “Trīs klavierdarbi” D 946 ar visai netradicionālām tonālajām attiecībām, kur spēcīgs stakato mijas  ar tipiski bavāriskām melodijām. Arnolda Šēnberga “Trīs klavierdarbi” op. 11 , kā  viens no pirmajiem atonālas mūzikas piemēriem. Tas ir novatorisks  ekspresionisma paraugs mūzikā – atkailinātu emociju pārnesums skaņās, raksta komponists 1909. gadā. Koncertā izskanēs arī Ludviga van Bēthovena sonāte “Āmuriņklavieres” (Hammerklavier)  , kas ir un paliek viens no izaicinošākajiem skaņdarbiem klaviermūzikas vēsturē.

Biļetes Biļešu paradīzes  kasēs.
www.bilesuparadize.lv

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


*