Autore: Nora Bite

Ryo Kawasaki

Ryo Kawasaki

Nora Bite: Sveiki! Kā pagāja Jūsu dzimšanas diena?

Rio Kavasaki: Tā pagāja fantastiski! Svinības pagāja fantastiski, jo patiesībā mana dzimšanas diena bija pāris mēnešus atpakaļ, bet es ceļoju un nebija izdevība nosvinēt. Es nekad negaidīju, ka mana 60.tā dzimšanas diena būs šāda. Ar tik daudz mūziķiem, kas spēlēja un tik daudz viesiem. Un, protams, prieks, ka ieradās arī mani latviešu draugi – Deniss Paškēvičs un Andris Grunte. Man bija prieks viņus redzēt šodien šeit – Igaunijā.

Nora Bite: Pa kādām valstīm ceļojāt?

Rio Kavasaki: Es biju Japānā apmēram 4 mēnešus. Mēs rakstījāmies studijā ar vienu no populārākajiem Japānas basistiem, bijām koncerttūrē. Nospēlējām 18 koncertus 20 dienās.

Nora Bite: Varbūt bija vai būs tūre arī citās valstīs?

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

Rio Kavasaki: Es protams gribētu, bet ir viegli noorganizēt tūri Japānā, jo tur ir pietiekami daudz lielu pilsētu. Piemēram, Igaunijā, tas ir grūtāk. Šeit ir tikai apmēram 3 lielas pilsētas. Arī citās valstīs ir daudz grūtāk to noorganizēt. Bet, protams, tas ir iespējams. Es spēlēju Zviedrijā, Somijā, Latvijā, Lietuvā un citās valstīs, ja saliktu to visu kopā, iespējams, kaut kas sanāktu.

Nora Bite: Kā pagāja iepriekšējais gads?

Rio Kavasaki: O, tas bija ilgu laiku atpakaļ! Viena no labajām lietām, ko darīju, bija meistarklašu sniegšana Saulkrastos džeza festivālā un nometnē Latvijā. Man bija ļoti interesanti! Tik daudz jaunu cilvēku, kuriem patīk un kuri spēlē džezu! Man šī nometne likās brīnišķīga! Tas bija viens no jaukākajiem projektiem, ko darīju pagājušajā gadā! Ne jau tikai spēlēšana, bet tikšanās ar jaunajiem cilvēkiem. Redzēt un just, kā tie mācās un vēlās iemācīties spēlēt džezu.

Nora Bite: Vai Jūs mācāt arī šeit?

Rio Kavasaki: Nē, es īstenībā neesmu skolotājs. Tas ir pilnīgi savādāks darbs. Spēlēt kā profesionālis vai būt profesionāls pedagogs. To ir ļoti grūti savienot, manuprāt. Man jākoncentrējas uz jaunu mūziku sev. Vakar mēs ar Art of trio spēlējām Kīta Džareta mūziku, mēs spēlējām 9 gabalus. Un es esmu solists, man jāatceras katra dziesma un tas paņem laiku arī tās iemācīties.

Nora Bite: Varbūt varat ieteikt kādus vingrinājumus un padomus jaunajiem ģitāristiem un mūziķiem?

Rio Kavasaki: Nu viss sākas no melodijas un ritma. Melodiskā minora gamma ir ļoti noderīga! Es nu pat spēlēju melodiskajā minorā Summertime pēdējo kadenci. Ja, piemēram, ir E7 akords, var spēlēt la minora harmonisko gammu.

Nora Bite: Harmonisko?

Rio Kavasaki: Nē, melodisko!

Nora Bite: Un kā ar harmonisko?

Rio Kavasaki: Harmonisko? Tas ir par sarežģītu! (smejamies…)

Nora Bite: Kāda ir Jūsu filozofija, spēlējot?

Rio Kavasaki: Vienkārši nedomāt neko un klausīties, kas notiek. Saprast, vai konkrētā momentā es spēlēju solo vai piespēlēju un sekoju pārējiem mūziķiem. Tā ir pati svarīgākā lieta. Jo ja tu domā, ka tu spēlē solo, bet īstenībā tu to nedari, tad nekas tur nesanāks. Piemēram, ja es dzirdu, ka basists zina par to, kas notiek labāk par mani, tad es ļauju par to parūpēties viņam un es sekoju viņam. Bet, ja es redzu, ka basists nezina, ko viņš dara, tad es sāku vadīt un viņš sāk sekot man. Bet tas ir sekundes lēmums. Vai, ja es dzirdu, ka bundzinieks sāk dominēt vairāk, es viņam sekoju. Tā ir kā demokrātija. Divi ir stiprāki kā viens. Bet tas notiek ātri, ir jāpieņem pareizs vai nepareizs lēmums sekundē. Un tas arī mūzikas skaistums!

Nora Bite: Pastāstiet par savu instrumentu.

Rio Kavasaki: Es neteiktu, ka tā ir mana mīļākā ģitāra. Tā vienkārši šobrīd ir mana vienīgā ģitāra no elektriskajām ģitārām. Man bija Gibson kolekcija un arī kaut kas no Fender. Un brīnišķīga Martinakustiskā ģitāra. Bet, zini, es dzīvoju daudzus gadus Ņujorkā un dažreiz man vajadzēja maksāt īri, nebija naudas un es pārdevu šīs ģitāras. Bet šī ģitāra, kura man ir patreiz, ir speciāli veidota man. Tā ir dāvana no Yamaha firmas. Tai ir ļoti unikāls dizains, ar uzzīmētu pūķi uz grifa.

 1. admin says:

  KARaLIS 05.08.2008 00:44:39 teica:
  Fantastisks dialogs starp torriju un goastu! Tā vien liekas, ka šī ir intervija ar viņiem

  goast 03.04.2008 01:19:18 teica:
  es tevi arii

  torrijs 03.04.2008 01:19:01 teica:
  es tevi miilu goast

  goast 29.03.2008 23:38:55 teica:
  taisnība.
  vienkārši viņš izmantoja manu niku lai brauktu augumā man pašam, bet tas jāaizmirst..
  vienkārši tizls cilvēks…

  eu 20.03.2008 01:46:59 teica:
  oij,oij.kur tieši tu redzi traumu?man liekas,ka goasts toč ir traumēts nu kā var šitā ņemties,ja reiz viņam taisnība tad lai liekas mierā un pieņem,ka torrijs vienkārši ir lohs!bet nu var saprast,ka intelekts un domāšana nav viņa stiprā puse,jo tkai ļoti primitīvs un virspusējs cilvēks var tik ļoti ieciklēties par vienu tēmu par kuru tik tiešām viņam nav skaidrības pašaam vai viņš zin par ko runā!skumji,ka tā notiek!

  goast 17.03.2008 23:20:34 teica:
  tas torrijs jau kaut kāds dīvainis, nevar pieņemt savu kļūdu un tad izmanto manu niku, lai parādītu savas vājības. gudrs viņš tiešām nav…
  Ja viņš gribētu rakstīt palielināto skaņkārtu, tad Būtu skatījies uz E+ (kuru Kavasaki nepieminēja), nevis E7 akordu. Tiešām, viņam ir nedaudz jāpaārstējas… spamo un viss…

  oij oij 17.03.2008 21:36:16 teica:
  dazjam jau te pa riktiigo kaut kaada trauma, ka bliezj virsuu

  nu 17.03.2008 17:09:31 teica:
  ko var d****?ja kāds nemāk spēlēt tad tā ir vina problēma. goastsam šķiet ir bērnības trauma sasodīts ja tu kaut ko tur nevari nospēlēt tad tev vienkārši pirksti tizli,bet tapēc nav jāizgāž sāpe uz tiem kas to prot!varbūt noskaidro kas ir torrijs un uzaicini uzspēlēt un noskaidro,kurš no jums abiem kaut ko sajēdz! bļin “sintiņa” lietpratējs esi varbūt nevis džeza!

  torrijs 16.03.2008 13:34:18 teica:
  man pašam tagad nāk rēka par sevi, pamēģināju to melodisko fa minoru zem mazā mi mažora septakorda un sapratu, ka nav nekādas harmonijas. Jā, es zinu, ka manā domāšanā ir daudz kļūdas un es saprotu, ka neesmu īpaši gudrs. Goast, piedod, ka es tevi aizskāru, zinu to, ka neko no teorijas nejēdzu, visu teoriju biju dzirdējis no kaimiņu Jāņa, viņš ar nav īpaši gudrs, gluži kā es.

  goast 08.03.2008 04:53:43 teica:
  un tajā laikā, kad citi bija uz sony jazzstage konkursu, es sēdēju internetā.

  Bet tas nenozīmē, ka man nepatīk džezs…

  goast 08.03.2008 04:49:20 teica:
  es no džeza teorijas neko nesaprotu, tas ir fakts. Un es tiešām par alterēto skaņkārtu neko neesmu dzirdējis, kaut gan uzdodos ka kaut ko no tā visa saprotu. Es esmu kurls, nedzirdu šo skaņkārtu gandrīz katrā vērā ņemamā džeza improvizācijā. Bet torrijs arī nesaprot… es to jūtu…

  goast 07.03.2008 21:38:49 teica:
  Saucu sevi kā gribu, tapēc nedomā te ar kādu kasīties, tas ir džezs, ne klasika! Pats pieminēji F melodisko minoru nevis palielināto 1. komentārā, tapēc nekliedz tagad man virsū ar kādu pēkšņi izgudrotu skaņkārtu. Uzspied tad vismaz uz sintizatora un paklausies kā skanēs E7 ar Fa melodisko, veiksmi tev saskaņās!

  torrijs 02.03.2008 22:57:46 teica:
  goast, tu par alterēto gammu esi kādreiz dzirdējis?

  E alterētā gamma ir tieši tas pats, kas F melodiskais minors, ja kas!

  P.s. To komentāru “voi ku es i kruts” nerakstīju es, bet kāds cits nosaucot sevi manā vārdā. Vaebūt to ierakstīja kāds kuru sauc “goast”

  P.P.S. Goast, ja tu gribēji sevi nosaukt vārdā “spoks”, Tev vajadzēja rakstīt “ghost”!

  goast 02.03.2008 22:31:28 teica:
  torrij, tu izcēlies.
  gribu redzēt, kā tu apspēlēsi E7 ar melodisko F minoru.
  Jā, tas džeks ir gan labs virtuozs, gan labs mūziķis. Esmu dzirdējis viņu estrādē. Parādīja sevi no vislabākās puses. Vienīgais, kas viņu atšķir no mums, rietumniekiem, ir viņa īpatnējais domāšanas veids (austrumu), bet, protams, visi kādreiz kļūdās :)

  torrijs 01.03.2008 14:24:09 teica:
  voi ku es i kruts

  torrijs 28.02.2008 12:30:14 teica:
  bet intervija laba, anyway

  torrijs 28.02.2008 11:45:11 teica:
  E7 var apspēlēt gan

  ar A harmonisko minoru,

  gan ar F melodisko minoru

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


*