BabyDee_fotoAnsisStarksJau vienpadsmito reizi Durbē, 21. un 22. oktobrī, norisināsies mūzikas, mākslas un vietējās ražas festivāls “Zemlika”.

Arī šogad festivālā būs pārstāvētas vairākas no mākslām – mūzika, teātris, vizuālā māksla un kino. Notiks arī par tradīciju kļuvušais zemnieku, amatnieku un godprātīgu un videi draudzīgu pārstrādātāju ražojumu tirgus.

Festivāla “Zemlika” norises vietas Durbē būs vairākas. Jau ierastās – Durbes kultūras nams, A. Kronvalda vēsturiskā skolas ēka, A. Kronvalda Durbes pamatskola, Durbes luterāņu baznīca, kā arī bijušo veikala un noliktavu telpas, un festivāla bārs “Akacis”. Arī pavisam jaunās, vairākiem durbeniekiem atsevišķas festivāla norises laipni uzņemot pie sevis – pagalmos un, piemēram, bijušajā Durbes grāmatnīcā. Festivāla galveno sadaļu, mūziku, jau ierasti iemiesos 17 dažādu mūziķu un kolektīvu koncerti divu dienu laikā. No ģitārmūzikas līdz mūsdienu akadēmiskajai mūzikai, no tautas jeb “folk” mūzikas līdz elektroniskajai deju mūzikai.

Starp šobrīd publiski izziņotajiem mūziķiem ir akordeoniste un dziesmu autore Joanna Gemma Auguri (Joanna Gemma Auguri) no Vācijas, dzejniece un skaņu māksliniece Fågelle no Zviedrijas, pazīstamās rokgrupas “SWANS” ilggadējais dalībnieks, ģitārists Kristofs Hāns (Kristof Hahn), noslēpumainais, bet nu jau par latviešu atzītais duets Domenique Dumont, aktieri un mūziķi Ansis Bētiņš un Artūrs Čukurs, britu aktrise un mūziķe Kīlija Forsita (Keeley Forsyth). Īpaša būs klausītāju jau vairākos koncertos Latvijā iepazītā performanču mākslinieces un dziesminieces Baby Dee uzstāšanās, kura jau pirmas vairākiem gadiem paziņoja, ka pamet skatuvi un publiskus koncertus vairs nesniedz, taču izņēmuma kārtā paviesoties Durbē viņa ir gatava. Kopīgu priekšnesumu gatavo arī zviedru komponiste un producente Maria W Horn, kura kopā ar īpaši veidotu sieviešu vokālo kvartetu “Zemlikas balsis” Durbes luterāņu baznīcā atskaņos darbu “Dusmu diena” jeb “Dies Irae”.

Turpmākiem paziņojumiem par mūziķiem, kas papildinās festivāla koncertprogrammu, kā arī informācijai par “Zemlikas” bezmaksas kultūras programma aicināta sekot līdzi gan festivāla sociālajos tīklos, gan plašsaziņas līdekļos jau tuvākajā laikā.

Biļetes uz festivālu “Zemlika” nopērkamas elektronisko biļešu tirdzniecības vietnē internetā – Bezrindas.lv. Dienas laikā kopš tirdzniecības sākuma lētākās ir izpārdotas. Pārdošanā pieejamo divu dienu abonementu cena šobrīd ir 35.00 EUR. Festivālam tuvojoties, biļešu cena pieaugs. Ņemot vērā koncertvietu ietilpību, pārdošanā ierobežots skaits biļešu.

Internetā:

Zemlika.lv
Facebook.com/zemlika
Instagram.com/zemlika_festival

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


*