ARJ+logoImprovizācijas un džeza mūzikas koncertsērijā “Art of Riga Jazz” 16., 23. un 31. oktobrī Latvijas Radio 1. studijā koncertēs attiecīgi poļu dziedātājas Judyta Pisarczyk un latviešu taustiņinstrumentālista Ata Andersona kvartets, vācu taustiņinstrumentālists un eksperimentētājs Ralf Schmid, kā arī prominentais itāļu džeza kvartets “XY Quartet”.

JudytaJudyta Pisarczyk ir mūsdienīga džeza vokāliste, kura studē Katovices Mūzikas akadēmijā un kopā ar savu kvartetu izpilda gan pašas sacerētus skaņdarbus, gan džeza klasikas interpretācijas. Viņa spēlē arī flautu, vada baznīcas kori un piedalās dažādās vokālajās darbnīcās un konkursos. Judita ir Gdiņas “Ladies’ Jazz Festival” un Čhovas “Baszta Jazz Festival” uzvarētāja, kā arī Zamoskas konkursa “International Meeting of Jazz Vocalists” un, protams, arī starptautiskā džeza izpildītāju konkursa “Riga Jazz Stage 2019” laureāte. 16. oktobrī Rīgā viņa uzstāsies kopā ar vēl vienu “Riga Jazz Stage 2019” laureātu – latviešu taustiņinstrumentālistu Ati Andersonu, kurš ir gan pianists, gan “Hammond” ērģeļu pārzinātājs un komponists. Atis studējis Rīgas Doma kora skolā un Londonas Mūzikas koledžā, kā arī papildinājis zināšanas pie nīderlandiešu taustiņinstrumentālistiem Rob van Bavel un Bob Wijnen. Koncertā Rīgā Juditai un Atim pievienosies poļu basists Mateusz Szewczyk un latviešu bundzinieks Andris Buiķis, kurš arīdzan ir “Riga Jazz Stage” laureāts.

Īpaši neparasts koncerts Rīgas mūzikas gardēžus sagaida 23. oktobrī, kad Latvijas Radio 1. studijā uzstāsies vācu taustiņinstrumentālists un eksperimentētājs Ralf Schmid. Mūziķis, kurš divus “Steinway & Sons” flīģeļus spēlē ar speciālu elektronisko ierīču palīdzību, vadot tās ar sensoru cimdos ievilktu roku kustībām līdzīgi, kā, piemēram, teremīnu. Viņš pats to dēvē par “deviņu skaņu meklēšanu”, ko tad arī realizē tehniski sarežģītajā un aizraujošajā koncertprojektā “Pyanook”, kas ierasti tiek papildināts ar vizualizācijām. Beļģu mūzikas žurnāls “Crescendo Magazine” to nodēvējis par “vadošo klaviermūziku 21. gadsimtā”.

Ralfs studējis klasisko klavierspēli, džeza kompozīciju un filmu mūziku Štutgartē, Ņujorkā un Losandželosā, sadarbojies ar dažādiem mūziķiem, ieskaitot tādus amerikāņu dižgarus kā Michael Brecker, Whitney Houston, Herbie Hancock un Natalie Cole, kā arī bigbendiem un orķestriem visā pasaulē. Līdz šim izdoti jau seši albumi kopā ar trompetistu Joo Kraus. Ar savu unikālo rokrakstu Šmids demonstrē spēcīgu muzikalitāti un dažādu stilu sajaukumu. Mūzikas apskatnieki viņu nodēvējuši par avangardistu vārda visburtiskākajā nozīmē, jo Ralfs pastāvīgi meklē ko jaunu un nedzirdētu, ļaujot klausītājiem kļūt par daļu no viņa iztēles bagātajiem priekšnesumiem, kuros pianisma dzeja savijas ar pulsējošiem ritmiem…

XY+quartet+1XY Quartet” ir viena no itāļu jaunās džeza skatuves atzītākajām grupām. Četri izdotie albumi un neskaitāmi koncerti gan dzimtenē, gan ārvalstīs ļāvuši gūt panākumus starptautiskajās džeza cienītāju aprindās, bet itāļu mūzikas žurnālam “Musica Jazz” nodēvēt kvartetu par “vienu no labākajām itāļu grupām”. Tā tika dibināta pirms desmit gadiem, un grupas sastāvā apvienojušies saksofonists Nicola Fazzini, basists Alessandro Fedrigo, vibrafonists Saverio Tasca un bundzinieks Luca Colussi.

“XY Quartet” rada oriģinālu, aizraujošu un novatorisku mūziku. Tiek izmantotas dažādas muzikālās un mākslinieciskās valodas, mūsdienīgi aranžējumi un brīžiem pat kurioza pieeja jauniem kompozīcijas veidiem. “XY Quartet” savā mūzikā brīvi plūst starp džezu un moderno mūziku, taču tas ir nemitīgas izpētes ceļš, kas liek atskaņoto materiālu izstrādāt līdz vissīkākajām niansēm, par ko ikviens varēs pārliecināties arī 31. oktobrī Rīgā.

Biļetes nopērkamas “Biļešu servisa” kasēs. Organizētāji atgādina, ka koncerta apmeklētājiem interneta lapā www.bilesuserviss.lv  jāpārliecinās, vai iegādātā biļete ir personalizēta. Ja tas nav izdarīts, tad ir jāievada nepieciešamā informācija. Apmeklējot pasākumu, kopā ar biļeti nepieciešams uzrādīt personu apliecinošu dokumentu. Šī informācija var tikt izmantota, lai izsekotu Covid-19 inficēšanās gadījumus, ja tādi tiktu konstatēti.

Ņemot vērā ierobežoto koncertapmeklētāju skaitu, plānota arī maksas tiešraide festivāla “Rīgas Ritmi” profilā “Facebook”.

Gan Ralf Schmid, gan “XY Quartet” dalībnieki Latvijas Radio 1. studijā sniegs arī bezmaksas meistarklases, kas notiks koncertdienā attiecīgi pulksten 11.00 un 14.00. Uz tām, iepriekš piesakoties e-pastā workshop@rigasritmi.lv, aicināts ikviens interesents.

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


*