RJS2019-SOC_FB-cover copyStarptautiskais džeza mākslinieku konkurss “Riga Jazz Stage 2019” jau tradicionāli Rīgā pulcēs uzlecošās džeza zvaigznes no visām pasaules malām, ļaujot klausītājiem just līdzi konkursa radošajai atmosfērai, atklāt jaunus māksliniekus un baudīt pārsteidzošu, vēl nedzirdētu skanējumu.

No 4. līdz 6.aprīlim “Riga Jazz Stage 2019” aicina melomānus apmeklēt Konkursa koncertu, Konkursa finālu un Gala koncertu ar portugāļu džeza dziedātājas Maria João uzstāšanos.

“Riga Jazz Stage” notiek divās kategorijās – “Džeza vokāls”, kas ir nemainīga konkursa vērtība, un instrumentu kategorija, kas katru gadu mainās. 2019.gadā uzstāsies mākslinieki kategorijā “Džeza piano”.

Konkursantu sniegumu vērtēs starptautiska žūrija, kurā darbojas profesionāli mūziķi, producenti un festivālu organizatori no ASV, Japānas, Igaunijas, Itālijas, Latvijas, Lielbritānijas, Lietuvas, Ķīnas un Turcijas.

Konkursa koncertā 4.aprīlī par iekļūšanu finālā sacentīsies visi uz Rīgu uzaicinātie konkursanti. Viņu uzstāšanos muzikāli pavadīs „Riga Jazz Quartet”, kurā apvienojušies Kristaps Vanadziņš (taustiņinstrumenti), Andris Buķis (bungas), Andris Grunte (bass) un Jānis Bērziņš (ģitāra). Konkursa finālā 5.aprīlī par balvām cīnīsies labākie un spēcīgākie jaunie džeza talanti, kuri „Riga Jazz Quartet” pavadījumā izpildīs gan džeza standartus, gan oriģināldarbus.

6.aprīlī kinoteātrī “Splendid Palace” norisināsies Gala koncerts. Pirmajā daļā uzstāsies konkursa laureāti kategorijās “Džeza vokāls” un “Džeza piano”.

Koncerta otrajā daļā  uzstāsies portugāļu džeza dziedātāja Maria João. Pateicoties izcilām balss dotībām, lieliskai improvizācijas mākslai un neizmērojamam talantam, Maria João ļoti ātri iekāroja portugāļu un visas pasaules džeza piekritēju sirdis. Viņas stils ir aizraujošs, un ar savu neatkārtojamo ekspresiju viņa neatstās vienaldzīgu nevienu. Maria uzstājusies kopā ar Joe Zawinul, Aki Takase, Bobby McFerrin, David Linx, Dino Saluzzi, Gilberto Gil un daudziem citiem māksliniekiem.

Fonda „Mūsdienu Mūzikas Centrs” organizētais konkurss „Riga Jazz Stage” norisinās jau kopš 2004.gada. Šo gadu laikā konkurss ir kalpojis par unikālu iespēju jauniem džeza vokālistiem un instrumentālistiem no visas Eiropas skaļi pieteikt sevi ekspertu un plašas publikas priekšā. Vairāki talantīgi jaunie mākslinieki pēc dalības “Riga Jazz Stage” kļuvuši pazīstami un mīlēti ne vien Latvijā, bet arī tālu ārpus tās robežām. Atliek vien pieminēt tādas spožas pašmāju zvaigznes, kas plūkušas laurus konkursā “Riga Jazz Stage”, kā Intaru Busuli, Ievu Kerēvicu, Jāni Stībeli, Rihardu Fedotovu, Tomu Rudzinski, Kristapu Vanadziņu, Andri Buiķi, Kristīni Prauliņu

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


*