Koncertu sērija “Art of Riga Jazz”, kas jau tradicionāli kļuvusi par galveno džeza notikumu gada nogalē Latvijā, izziņoja 2018. gada programmu. No 30. novembra līdz 14. decembrim “Art of Riga Jazz” melomāniem piedāvās Latvijā vēl nebijušu džeza mūziķu koncertus, savukārt par īpašu pārsteigumu šogad kļūs 2017. gada Eirovīzijas uzvarētāja – portugāļu dziedātāja Salvadora Sobrala –– uzstāšanās.

Salvadors Sobrals iekaroja Eiropas un visas pasaules mūzikas baudītāju sirdis, apvienojot divas dažādas pasaules – fado gaišo melanholiju un džeza šarmanto valdzinājumu. Pēc uzvaras Eirovīzijā Sobrals ne vien ieguva auditorijas atzinību, bet arī tika ļoti augsti novērtēts kritiķu vidū. Par mūziķa uzvaru Spānijas lasītākais izdevums ”El Pais” teica: “Sobrala izcilais priekšnesums ir ne tikai mūzikas uzvara pār šovu, bet arī atgādinājums par tiem mākslas aspektiem, kas tika nodoti, lai izdabātu modes tendencēm un komerciālajām interesēm.” Savukārt mūzikas kritiķis Rick Fulker paziņoja: ”Šoreiz Eirovīzijā uzvarēja mūzika!” Ar Sobrala daiļradi var iepazīties šeit:

“Art of Riga Jazz” piedāvā četrus izcilus džeza koncertus:

  • 30. novembrī plkst. 19.00 Latvijas Radio 1. Studijā Phronesis;
  • 4. decembrī plkst. 19.00 kinoteātrī “Splendid Palace” Salvadors Sobrals
  • 6. decembrī plkst. 19.00 Latvijas Radio 1. studijā David Helbock’s Random/Control
  • 14. decembrī plkst. 19.00 Latvijas Radio 1. Studijā Ana Carla Maza.

Trio “Phronesis”(no latīņu valodas – spēja izprast, kā un kāpēc ir jārīkojas, lai mainītu lietas, it īpaši lai padarītu dzīvi labāku), kuri ieskandinās “Art of Riga Jazz” koncertu sēriju,  ir pazīstami ar saviem enerģijas piesātinātajiem koncertiem ne tikai Eiropā, bet arī ārpus tās. No Marokas līdz Brazīlijai, no Austrālijas līdz Ziemeļamerikai mākslinieki nemainīgi iepriecina savus klausītājus ar elpu aizraujošu ritmu un valdzinošu skanējumu, kas ir raksturīgs tikai viņiem.  ”Jazzwise” par šo trio raksta: “Tā ir viena no visaizraujošākajām grupām uz šīs planētas šodien!”  Ar “Phronesis” skaņdarbiem var iepazīties šeit:

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

Koncertu sēriju turpinās viens no spilgtākajiem Eiropas jaunās džeza skatuves pārstāvjiem pianists Deivids Helboks, kurš Latvijā uzstāsies ar projektu ”David Helbock´s Random/Control”. Kopā ar  Johanesu Bāru (trompete, tuba) un Andreasu Brogeru (soprāna saksofons, klarnete, flauta) Deivids radīs skatītājiem neatkārtojamas emocijas. Rolands Spigels no “Bavarian Radio” par šo trio teicis: “Tā ir mūzika, kas saviļņo ķermeni un aizkustina prātu.”  Ar trio mūziku  var iepazīties šeit:

“Art of Riga Jazz” šogad noslēgs kubiešu izcelsmes čelliste un dziedātāja Ana Carla Maza. “Tevi aptver neaprakstāma  svētlaimes sajūta! Kad spēlē  Ana Carla Maza, šķiet, ka dzied eņģeļi, – tik daudz emociju katrā notī…” tā par talantīgo čellisti un džeza izpildītāju teicis slavenais franču scenārists un režisors  Frank Cassenti. Ana Carla Maza pilnībā piepilda skatuvi ar savu neatkārtojamo enerģiju. Viņas virtuozā spēle, spēja improvizēt un maigā balss ir perfekta kombinācija, kas ļauj klausītājam izjust niansētu skanējumu no brazīļu bossa novas līdz kubiešu habanerai.

Biļetes uz Salvadora un citiem  “Art of Riga Jazz” koncertiem jau pieejamas pārdošanā:  https://ej.uz/art_of_riga_jazz.

Koncertu sēriju ”Art of Riga Jazz” jau vairākus gadus organizē fonds “Mūsdienu Mūzikas Centrs”. Vairāk informācijas par “Art of Riga Jazz” šeit: http://www.rigasritmi.lv.

 

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


*