nils2-1200x675Mūsdienu mākslas festivālā “Liepājas Mākslas forums” 30. septembrī plkst. 17.00 ar  džeza un pasaules mūzikas saspēli pārsteigs Nils Berg Cinemascope – džeza trio no Zviedrijas. Koncertā grupas dzīvais džeza izpildījums savīsies ar kino ekrānā redzamiem priekšnesumiem no visas pasaules, nojaucot robežu starp digitālo un akustisko tehniku. Koncerts notiks Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars”.

Nilss Bergs (Nils Berg) ir viens no ietekmīgākajām mūziķiem Skandināvijas džezā – zviedru mediji viņu nodēvējuši par Zviedrijas džeza Fellīni. Kopš debijas 2004. gadā, Bergs izdevis astoņus albumus un iemantojis popularitāti, sadarbojoties ar visdažādāko žanru Zviedrijas skatuves mākslas “spīdekļiem” – mūziķi Hokanu Helstremu (Håkan Hellström), zviedru laikmetīgās dejas grupu The Cullberg Ballet, alternatīvo rokgrupu Mando Diao u.c. 2007. gadā Bergs saņēma prestižo Jazz-in-Sweden balvu, bet 2015. gadā Zviedrijas radio Sveriges Radio viņu apbalvoja kā gada labāko komponistu.

Tiecoties pēc maksimālas un neierobežotas brīvības mūzikā, 2009. gadā Nilss Bergs kopā ar bundzinieku Kristoferu Kantillo (Christopher Cantillo) un basģitāristu Džozefu Kallerdālu (Josef Kallerdahl) nodibināja Nils Berg Cinemascope džeza trio.

Mūziķu dzīvo izpildījumu papildina videoklipi ar “viesmāksliniekiem” no dažādām valstīm un kontinentiem. Tādējādi par daļu no priekšnesuma kļūst arī ķiķinoši pusaudži no Brunejas, kautrīga flautiste no Japānas, talantīgi dejotāji no Indijas un virkne citu mākslinieku.

Nils Berg Cinemascope izdevis trīs albumus – debijas ierakstu Popmotion (2011), Vocals (2013) un Searching for Amazing Talent From Punjab (2016). Nilss Bergs spēlē flautu, tenora saksofonu un basa klarneti, Džozefs Kallerdāls – basģitāru, Kristofers Kantillo – bungas.

Pasākumu mūsdienu mākslas festivāla “Liepājas Mākslas forums” ietvaros organizē “Lielais dzintars“. Biļetes, sākot no 10 eiro, nopērkamas Biļešu paradīzes kasēs un interneta vietnē www.bilesuparadize.lv. Apmeklētājiem tiek piedāvāta arī “Liepājas Mākslas foruma” kopbiļete, kas līdz 1. septembrim pieejama par īpaši labu cenu – 40 eiro par desmit pasākumiem.

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


*